• benchmark.pl
 • newsy
 • Bezprzewodowa klawiatura Logitech Illuminated K810 obsluży nawet trzy urządzenia

Bezprzewodowa klawiatura Logitech Illuminated K810 obsluży nawet trzy urządzenia

przeczytasz w 1 min.

Oszczędność miejsca i wygoda

Logitech Illuminated K810 klawiatura bluetooth foto

Klawiatura Logitech Bluetooth Illuminated K810 to nie tylko kolejne estetyczne akcesorium z logo Logitecha. To także wybawienie dla osób, które często korzystają z zewnętrznej klawiatury do obsługi różnych urządzeń - komputera, tabletu, smartfona, a nawet telewizora. Konieczność parowania go za każdym razem, kiedy trzeba klawiaturę połączyć z innym urządzeniem, to dość duża niewygoda. Logitech rozwiązuje ten problem, aczkolwiek będzie to nas słono kosztować.

Nowy produkt Logitech wyposażono w możliwość jednoczesnego nawiązania łączności z trzema urządzeniami wyposażonymi w interfejs Bluetooth - technologia Easy Switch. Gdy już zostaną sparowane, przełączanie odbywa się szybko za pomocą klawiszy funkcyjnych na klawiaturze. Podobne rozwiązanie Logitech zastosował już w modelu K760, ale tamten miał układ klawiszy przeznaczony dla komputerów Mac.

Logitech Illuminated K810 klawiatura bluetooth widok góra

Dostępne zdjęcia pokazują dwie wersje klawiatury, z podłużnym klawiszem ENTER i klawiszem w kształcie odwróconej litery L. Klawiaturę wyposażono w podświetlenie, które dzięki czujnikowi zbliżeniowemu działa tylko w momencie, gdy jej używamy. Klawiaturę można podłączyć do komputera również za pomocą przewodu USB, który służy również ładowania wbudowanego akumulatora. W pełni naładowany wystarczy na około 10 dni pracy.

Logitech Illuminated K810 klawiatura bluetooth profil bok

Cena klawiatury na stronie Logitecha wynosi 440 złotych. Do sprzedaży produkt trafi w listopadzie tego roku.

Źródło: Logitech

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ZyGmUnTXXL
  10
  Kompletnie nie rozumiem czemu logitech upiera się w pchaniu na nasz rynek klawiatur z krótkim shiftem z lewej strony i klawiszem "\" pomiędzy shiftem a "z". Pionowy "enter" dla osób piszących bezwzrokowo też jest w zasadzie niepotrzebny, bo w ten podłużnym bez problemu można trafić małym palcem prawej ręki, ale rozumiem, że osoby piszące na klawiaturze jedynie palcami wskazującymi mogą być niepocieszone.

  Tak czy inaczej na nasz rynek trafi tylko jeden układ klawiszy, a miłośnicy obowiązującego u nas układu "US" będą musieli kombinować, ze ściągnięciem sobie tej klawiatury inną drogą.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Wg mnie nie warte 440 zł. Co jak co ale za takie pieniądze to chciałbym mieć wodoodporną i wstrząsoodporną. A poza tym to nie do końca rozumiem idei takich produktów. Przecież żeby ładować trzeba mieć klawę wpiętą pod usb , komputer włączony, ew. ładowarka sieciowa z usb, i kabel ogranicza nas podczas ładowania. Jedyne sensowne zastosowanie jakie tu widzę to w zastosowaniu home theatre. Ja mam na kabelku klawiaturę za 30 zł już któryś rok i nie narzekam :D
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    LOL. Ma już logo nowego Windowsa.
    • avatar
     bynio86
     1
     piękna!:) Tylko ta cena...gdyby aku jeszcze trzymał dwa razy tyle..;)
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Mam K800 i sobie chwalę :)
      I klawka na 1 ładowaniu trzyma mi jakmieś 2-3 miesiace chyba a nie 10 dni :D
      Nie mógłbym się już przestawić na klawiaturę "przewodową" i bez podświetlenia z czujnikami zbliżeniowymi :P
      No i K800 ma więcej przycisków niż to i jest taka jakaś bardziej - normalna :) Z normalnym enterem itp.
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       no i oddzielone od siebie przyciski to najgorsze co mogli wymyśleć producenci klawiatur niestety - ktoś może uważac inaczej, ale takie moje zdanie, nie nawidzę takich klawiatur!!
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        A gdzie baterie słoneczne?

        Po takiej cenie wymagałbym doskonałej jakości wykonania, długiej gwarancji i trwałości produktu.
        Nie przekonuje mnie ten sprzęt.
        • avatar
         xmexme
         0
         Metropolis
         K800 ci trzyma 3 miesiące jak ją przez 3 miesiśce w szafie trzymasz i nie używasz. Płacą ci za pisanie takich bredni? K800 na jednym ładowaniu działą oko 10dni.