Systemy operacyjne

Mac OS X nie dla netbooków

przeczytasz w 1 min.

Najnowszy build Mac OS X od Apple został tak zmodyfikowany aby nie działał w połączeniu z procesorami Intel Atom. Wzbudzi to zapewne niepokój w społeczności specjalizującej się w hackowaniu systemu tak aby działał on na "pecetach".

Pogłoski o takiej zmianie pojawiły się już wcześniej, po wypuszczeniu wersji developerskiej systemu. W tej chwili sami użytkownicy potwierdzili ten, zapewne smutny dla części osób, fakt.

Jedną z ulubionych sztuczek społeczności "hackintosh", było użytkowanie OS X na netbookach. Niestety, wraz z buildem 10.6.2 stało się to nie możliwe. Wykrycie procesora Atom eliminuje możliwość korzystania z produktu Apple. Oznacza to, że nawet dzięki kilku sztuczkom na zdecydowanej większości dostępnych na rynku netbooków system po prostu nie ruszy.

Sprawa wydaje się prosta i nie podlega dyskusji. Apple nie chciało i nadal nie chce aby ich system był wykorzystywany poza dedykowanymi platformami. Co pozytywne dla wszystkich fanów systemu Mac OS X, zmiana buildu nie wpływa negatywnie na możliwość uruchomienia systemu na 'zwykłych' CPU Intela. Przynajmniej na razie nie zanosi się aby Apple znalazło jakiś sposób na całkowite zablokowanie uruchamiania systemu na innych platformach niż Apple.

Źródło: TechRadar

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  niech wrócą do procków IBMa i będą mieli sprawę z głowy ;)
  • avatar
   deel77
   0
   Jaki apple każdy widzi.
   • avatar
    Dragon
    0
    Według mnie bardzo dobrze, że blokuje możliwość pracy na innych platformach. MacOS powinien działać na maszynach Apple'a, a ci co zainstalują sobie na innych maszynach to zaraz narzekają, że MacOS jest niekompatybilny, ma dużo błędów itp.