Internet

Microsoft chce wzmocnić Bing.com kosztem Google

przeczytasz w 1 min.

Microsoft zaproponował firmie News Corporation, aby skorzystała ona z oferty usunięcia swoich stron z listy wyników Google. News Corp. to gigant medialny nie tylko na rynku amerykańskim.

O takich rewelacja donosi prestiżowy Financial Times. Parę tygodni wcześniej Rupert Murdoch (na zdjęciu), magnat medialny i właściciel News Corp., powiedział, że rozważa zablokowanie indeksowania przez Google stron informacyjnych należących do News Corp. Co ciekawe, wyłączność na prezentowanie wyników zawierających odnośniki do serwisów News Corp. zyskałby Microsoft w swojej wyszukiwarce Bing.com.

Financial Times relacjonuje, że Microsoft podjął dyskusje dotyczące płacenia News Corporation za "zdeindeksowanie" ich stron internetowych z wyszukiwarki Google. Mówi się również, że Microsoft złożył już oferty także innym, ważnym wydawcom.

Zarówno Microsoft, jak i News Corporation odmówiły komentowania opublikowanego raportu FT. Jeśli w krążących plotkach jest chociaż ziarno prawdy i dojdzie do realizacji umowy, zabieg ten może przynieść spore korzyści wyszukiwarce Bing i Microsoft.

Czy jeśli serwisy News Corp. (m.in. The Wall Street Journal, The Sun) znikną z Google, ale będą dostępne w Bing, użytkownicy zdecydują się na zmianę wyszukiwarki? Trudno na razie oszacować jak bardzo zyska na tym Microsoft.

Przedstawiciel Google, Matt Brittin, w swoim komentarzu a propos umów Microsoft i News Corp. nie wykazywał przesadnych obaw o pozycje Google, nawet jeśli w wyszukiwarce nie będą dostępne wyniki prowadzące do stron korporacji Murdocha.

Źródło: tomshardware

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  shamoth
  0
  W sumie dla Murdocha dobrze bo dostanie kaskę od M$ a jakiś czas temu także rozważał możliwość zniesienia darmowych informacji na jego serwisach i wprowadzenie opłat...
  • avatar
   force
   0
   chyba komuś google stało się nie na rączkę
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Heh, lubię jak M$ próbuje zaszkodzić Google, a one nic sobie z tego nie robią :).


    Albo np. Google OS, dokonali tego czego M$ nie mógł - odseparowali pliki systemowe od plików użytkownika ;).
    • avatar
     0
     Jeszcze brakuje tego, że szukając informacji o polityce musimy używać Bing'a, a jeżeli potrzebujemy informacji o kompach to Google :o
     • avatar
      adivxv5
      0
      Mówcie co chcecie, ale ta firma to dziadostwo i szkodzi na rynku.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       bing jest fajną wyszukiwarką ale niestety explorer jest daleko w tyle za dużo nowszym chrome i dlatego wolę narazie rozwiązanie google.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Dobre, dobre. To mi się podoba!
        .
        .
        .
        .
        Już nie mogę się doczekać informacji o wysokości kary za praktyki monopolistyczne.;]
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Bing ma zawsze fajne zajęcia a Google nazwę :D Reszta mnie nie obchodzi :)
         Ważne, że mogę znaleźć to co potrzebuje a czy to jest Bing; Google czy coś innego to nie ma zupełnie znaczenia :)
         Dla nich ma znaczenie, bo przecież chodzi o cyferki na koncie, a jak wiadomo człowiek jest chciwy :D
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          po przeczytaniu tego artykułu przypomniały mi się czasy, kiedy do wyszukania jakiejś informacji musiałem korzystać z kilku wyszukiwarek bo każda indeksowała inne strony..

          jeszcze niedawno złudnie cieszyłem się, że (w 99%) wystarczy użyć jednej tylko wyszukiwarki, a tu historia już zatacza koło..