Technologie i Firma

Microsoft kupuje LinkedIn za 26 mld dolarów

przeczytasz w 1 min.

To szansa dla Microsoftu, by zbudować największą na świecie sieć dla profesjonalistów.

26 200 000 000 dolarów – tyle firma Microsoft zapłaciła za LinkedIn. To jedna z największych transakcji ostatnich lat. Po co gigantowi z Remond taka usługa?

Microsoft zapłacił za LinkedIn 26,2 miliarda dolarów w gotówce. To 196 dolarów za akcję, podczas gdy na koniec ubiegłego tygodnia wartość wynosiła 131 dolarów. To może zaskakiwać, tym bardziej że firma LinkedIn nie była rentowna od 2013 roku, a w samym roku 2015 straciła 166 milionów dolarów.

W rzeczywistości jednak transakcja wydaje się sensowna. Nabycie LinkedIn daje bowiem Microsoftowi nie tylko szansę na zaistnienie, ale wręcz ugruntowaną pozycję w sektorze portali społecznościowych – coraz ważniejszym, a dotąd pomijanym przez giganta. 

Choć LinkedIn ma problemy finansowe, zdecydowanie nie można odmówić tej usłudze popularności. Nie ma co ukrywać – to obecnie zdecydowany lider wśród profesjonalnych serwisów społecznościowych. Korzysta z niego ponad 430 milionów użytkowników, a dynamika wzrostu to około 19 proc. w stosunku rok do roku. 

Microsoft już od dłuższego czasu próbuje przekonać do siebie szerokie grono przedsiębiorców. Jej rozwiązania chmurowe, wraz z pakietem Office 365, celowane są właśnie w klientów biznesowych, a LinkedIn może pozwolić wszystkich tych użytkowników połączyć w jedną sieć. Zresztą grafika towarzysząca zapowiedzi mówi sama za siebie:

Microsoft LinkedIn biznes

Źródło: TechSpot. Foto: Ben Scholzen/Flickr

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Za 10 lat wkońcu zmądrzejesz i nie bedziesz pisał takich głupot o komputerach z Androidem.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Mam tam konto odkąd przestałem używać FB (lata młodości i głupoty). Do chwili obecnej miałem jakieś jeszcze złudzenia że jako taka jest tam prywatność. Oferty były mało trafne jakie dostawałem na email. Ogólnie jestem na drodze utrzymania tam kont anonimowych a wrażliwych danych trzymania na swojej stronie.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Za 26 miliardów to mogli sobie odpowiednik Instagrama postawić, wdrożyć i wypromować a i tak by im 20 mld reszty zostało. Tu nie chodzi o potrzebę posiadania portalu społecznościowego przez M$. Ważne jest te 430 000 000 aktywnych kont użytkowników, ich dane, preferencje, historia postów. Ważne jest kolejne ponad pół miliarda nieaktywnych już kont.
    Wydać średnio 50 dolców za zestaw wszystkich informacji i metadanych, które człowiek (user) wytworzył przez kilkanaście lat użytkowania portalu - opłacalne dla kogoś, kto potrafi te dane wykorzystać. A Microsoft zdecydowanie to potrafi ...
    • avatar
     Konto usunięte
     -9
     Znając życie to niczego nie zbudują tylko zepsują to okrutnie.