Oprogramowanie

Microsoft Office 2021 zapowiedziany. Bez abonamentu

przeczytasz w 2 min.

Pakiet Microsoft Office 2021 został oficjalnie zapowiedziany i jeszcze przed końcem tego roku ujrzy światło dzienne. Amerykański gigant wciąż więc ma coś dla tych, których nie przekonuje 365. 

Oficjalna zapowiedź Microsoft Office 2021

Microsoft próbuje nas wszystkich zachęcać do chmurowego pakietu na abonament, ale nie zostawia z niczym tych, których wciąż nie udaje mu się przekonać. Dowodem na to niech będzie fakt, że jeszcze w tym roku na rynku pojawi się MS Office 2021 – nowa wersja zestawu aplikacji biurowych do pracy, do nauki i do użytku domowego, za którą wystarczy zapłacić raz.

Co nowego w MS Office 2021?

Szczegóły na temat tego, co zaoferuje Microsoft Office 2021, nie są na razie znane. Wiemy natomiast, że nie powinniśmy się spodziewać żadnych drastycznych zmian czy rewolucyjnych nowinek, choć kilka dodatków, o których się wspomina, zdecydowanie może ci się spodobać. 

Mówi się choćby o tym, że następca MS Office 2019 zaoferuje tryb ciemny (dark mode), dzięki czemu przyjemniej będzie się pracować z dokumentami po zmroku (a prezentujący go screen z Worda umieściliśmy poniżej). Mają się również pojawić tablice dynamiczne i XLOOKUP w Excelu, a w obrębie całego pakietu znacząco ulepszona ma zostać tak zwana dostępność (czyli rozwiązania dla osób, dla których korzystanie z office’owych aplikacji może być w jakiś sposób utrudnione). Wydajność poszczególnych aplikacji również ma wyraźnie wzrosnąć

MS Office 2021 dark mode

Choć chmura i aktualizacje na bieżąco mogą wydawać się optymalnym rozwiązaniem, nie każdy może sobie pozwolić na coś takiego. Jest wiele przedsiębiorstw, w których procesy i aplikacje po prostu nie mogą zmieniać się co miesiąc. Wśród użytkowników domowych wielu jest zaś nieprzekonanych do comiesięcznych (czy corocznych) opłat abonamentowych. Dla jednych i drugich powstał właśnie Office 2021. No dobrze, to… 

Kiedy premiera Office 2021?

Tak jak wskazuje na to nazwa, premiery pakietu Microsoft Office 2021 doczekamy się jeszcze w tym roku, a pierwsze kompilacje testowe dla klientów biznesowych będą dostępne już w kwietniu. Gigant z Redmond planuje wydanie zarówno 64-, jak i 32-bitowych wersji, na komputery z systemami Windows i macOS. Użytkownicy domowi mogą liczyć na podobne ceny do wydania 2019, a nabywcy wariantów korporacyjnych muszą liczyć się z ich 10-procentowym wzrostem (a równocześnie skróceniem okresu wsparcia z 7 do 5 lat). 

Źródło: Microsoft, The Verge, Ars Technica, CNET, TechRadar, Laptop Mag, informacja własna

Czytaj dalej o pakietach biurowych: 

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  8
  Ja to nie rozumiem czemu ludzie kupują tego raka Office 365, płacąc co roku daninę, zamiast raz a porządnie na wiele lat np. Office *wstaw rok*.
  • avatar
   Piorun
   5
   Office od wielu, wielu lat się nie zmienia więc nie rozumiem dlaczego ludzie kupują Office 365 i praktycznie po 3 latach dla microsoftu jest to już tylko czysty zysk. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem subskrypcji oprogramowania, bo to się po prostu nie opłaca. Programy nie zmieniają się za wiele, wręcz jest to kosmetyka a płacić w przypadku subskrypcji trzeba. Lepiej wydać raz i mieć spokój na dekadę albo i dłużej.
   • avatar
    Markus1
    2
    Motyw ciemny jest normalnie w office 2019. Zakładka "konto" wybrać motyw czarny...
    • avatar
     greghostor
     1
     Dodać dark theme i znowu można doić kasę za to samo.
     • avatar
      KMN123
      1
      Od wersji 2013 niewiele się zmieniło. Teraz też nie będzie istotnych zmian. Jest to tylko zmiana szaty graficznej. Korporacje od lat pracują na wersji 2016 lub 2013. Jedynie nowe firmy skorzystają z tej oferty. A rynek klientów indywidualnych? Jest chyba marginalny z powodu ceny pakietu i możliwości pracy z bez kosztową aktywacją "grace period"... którą zawsze można odnowić.
      • avatar
       kalkulatorek
       0
       Mam 2016 i starczy mi jeszcze na lat parę (paręnaście)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        coś im chmurowaty łofic nie schodzi skoro jednak wypuszczają tradycyjnego :)

        a tak na serio, to MSO 2003 był taki słabawy. Rewolucję zrobili w MSO 2009 i to było całkiem fajne, chociaż wiele się wtedy zmieniło i było sporo hejtu. późniejsze wersje, 2016 2019 a teraz 2021 to już tylko pełzanie, i opcje które się przydają garstce użytkowników.

        zamiast wydawać kolejne "nowe" wersje, mogliby wydawać do tego fixy, ale cóż. wolą zarobić na upgrade. rozumiem to, ale pytanie czy dla użytkownika ma to sens ????

        pomimo wielu niedogodności, wolę LibreOffice.
        • avatar
         AmonSeet
         0
         Mam MSO 2007 na 3 stanowiska działa, brakuje sporo w excel'u, ale jest jeszcze ręczne pisanie formuł, world - dopóki będzie konfigurowalny normal.dot nie mam potrzeby przesiadać się na coś świeższego.
         • avatar
          PerfectDAY
          0
          To dobra decyzja.
          • avatar
           pawel11
           0
           tak po prawdzie, to gdyby nie pewne przepisy nakazujące firmom posiadać tylko aktualny soft, to wielu nawet nie zobaczyłoby Officców młodszych niż 2007...