Oprogramowanie

Microsoft Office przejdzie lifting - zobacz jego nowy wygląd

przeczytasz w 1 min.

Programy z pakietu Microsoft Office wkrótce zyskają nowy wygląd. Ich producent pochwalił się swoją nową wizją interfejsu z poważnymi zmianami w obrębie charakterystycznego menu „wstążki”.

Wraz z nowym interfejsem programy składające się na pakiet Microsoft Office mają być jeszcze prostsze w obsłudze, a przy okazji lepiej wyglądać. Intuicyjność i przejrzystość to w tym przypadku słowa kluczowe, wraz z adaptacyjnością. Uproszczony pasek narzędzi będzie można odsłaniać w dowolnym miejscu na ekranie – tam, gdzie będzie w danym momencie najbardziej przydatny. Zestaw znajdujących się na nim ikon i opcji również będzie dostosowany do obecnej sytuacji. 

Nowy wygląd Microsoft Office – wszystko dla produktywności

Założenia są takie, by programy dostosowywały się do nas, a nie my do programu. Dlatego właśnie mamy liczyć na menu tam, gdzie go potrzebujemy i to samo „doświadczenie” będzie osiągalne na komputerze, jak i telefonie czy tablecie. To próba wyjścia poza schemat „wstążki”, a równocześnie rozwinięcie kryjącej się za nią koncepcji. Intuicyjna obsługa, szybki dostęp do najważniejszych funkcji i szansa na pełne skupienie – tego należy się spodziewać. 

Ale dynamicznie dostosowująca się do sytuacji „wstążka” to jeszcze nie wszystko, co przygotowuje Microsoft. Widzimy również uproszczoną sekcję tytułową: z dużą ikoną informującą o aplikacji, z jakiej korzystamy, polem wyszukiwania i wydawania komend pośrodku oraz awatarami użytkowników, którzy również edytują dany dokument. 

Microsoft Office UI

Kiedy Microsoft Office zyska nowy interfejs? Cóż, to skomplikowane

Nowy wygląd najpierw trafi do abonentów Microsoft 365. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to stanie się to za rok lub dwa. Nie wszystkie zmiany wejdą jednak w życie od razu – na część będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Źródło: Microsoft, MSPowerUser, The Verge

Czytaj dalej o Microsoft Office:

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dekard
  6
  Jak na razie to zobaczyłem tylko efekty pracy speców od reklamy i marketingu.
  • avatar
   sceri
   3
   Ileż to ja już widziałem konceptów i zapowiedzi nowego wzornictwa w wykonaniu MS, a jakby nie patrzeć Windows 10, który miał premierę w 2015, wciąż nie ma ujednoliconego panelu sterowania i zaawansowanych funkcji systemu. Z Officem jest podobnie.
   Nie mniej jednak trzymam kciuki, aby kiedyś udało się to uporządkować. A co najważniejsze, w ostatnich 2-3 latach widać większy postęp prac niż wcześniej.
   • avatar
    blebIeble
    3
    Szkaradne jak Windows 10.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     I to jest cały problem M$ - program ma wyglądać "ładnie" a to, że sypie błędami niewiele ich obchodzi. Ostatnia aktualizacja Office'a powoduje uruchomienie Skype'a, który chodzi w tle nie wiadomo po co.
     • avatar
      Marucins
      1
      Ja p*erdolę! Ale co tam, pamięc krótka jest - kilka wodotrysków, okraszone filmem i już ciemna masa rajcuje się.
      Niech lepiej z*eby skupią się na poprawie jakości Windowsa, a nie po każdej aktualizacji wypierdziela ludziom system i dane w kosmos!
      • avatar
       030366
       0
       Aha, czyli z wprowadzeniem nowej wersji trzeba się będzie od nowa uczyć obsługi całego interfejsu, tak? Nie dziwię się, że mnóstwo osób po dziś dzień używa Office 2000/2003. W MS chyba nigdy nie słyszeli o czymś takim jak przyzwyczajenie. Taki LibreOffice ma ten sam GUI od dwudziestu lat i jakoś daje radę. No ale MS to MS, oni zawsze muszą coś "udziwnić" :P