Systemy operacyjne

Microsoft ponownie przedłuża życie Windows XP

przeczytasz w 1 min.

Microsoft nie daje umrzeć najpopularniejszym „okienkom”. Zgodnie z nową decyzją koncernu, wersja OEM systemu Windows XP będzie dostępna do końca maja 2009 roku.

To już kolejny raz, kiedy gigant z Redmond odkłada w czasie wycofanie XP ze sprzedaży. Ruch ten spowodowany jest protestami producentów komputerów, którzy narzekali na konieczność instalowania Visty – tym bardziej, że wielu klientów, w tym większość biznesowych, nie ma zamiaru zaopatrywać się w najnowszy system Microsoftu.

Jeśli ktoś chce używać XP, poza kupowaniem wersji OEM ma również drugą opcję: nabycie Visty, a następnie downgrade. Wielu sprzedawców bierze jednak za taką operację dodatkowe opłaty.

Przedłużenie życia Windows XP ułatwi wielu użytkownikom płynne przejście z tego systemu od razu na Windows 7, który ma ukazać się pod koniec 2009. „Siódemka” zapowiada się znacznie bardziej interesująco od Visty i jeśli nie zawiedzie pokładanych w niej nadziei, powinna przekonać większość użytkowników XP do dokonania aktualizacji, kończąc dominację tego sprawdzonego, ale starzejącego się już systemu.
 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  assistant
  0
  Ja tam bym przedłużył do końca roku 2009.
  • avatar
   SoundsGreat
   0
   Ja w ogóle nie chcę aby XP sie skończył. Moim zdaniem to świetny, prosty i czytelny system. Oczywiście jeśli napiszą coś lepszego, co ma równie dobrą (albo lepszą) wydajność, a przy tym odświeżoną szatę graficzną, nie będę sie opiera aktualizacji:). JEśLI napiszą.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    MikiS93 racja do konca roku 2009 a nie cykaja co chwile z inna data
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     hm - a na chip newsroom napisali ze ten 30 maj czyni bardziej realna date ukazania sie win7 - juz to widze - wiele przeciebiorstw czeka na SP1 do win7 by wogole myslec o zmianie systemu :)) - gdyz odrazu beda wiedziec ze to gniot