• benchmark.pl
 • Gry
 • Microsoft zaprezentował ExoMecha, nową strzelankę dla sympatyków dobrej grafiki
Gry

Microsoft zaprezentował ExoMecha, nową strzelankę dla sympatyków dobrej grafiki

przeczytasz w 1 min.

ExoMecha to jedna z zupełnie nowych gier, jakie zobaczyliśmy podczas Xbox Games Showcase. Do premiery dość daleko, ale twórcom udało się przebić pierwszą barierę anonimowości.

ExoMecha, czyli strzelanka z futurystycznymi pojazdami, a nawet mechami

Anonimowości pasującej zarówno do gry, jak i do samych twórców. Nad ExoMecha pracuje studio TwistedRed, które zostało założone w 2019 roku. Wedle pierwszych deklaracji miało skupić się na grach AAA w modelu free to play i ExoMecha się w to wpisuje.

To strzelanka przedstawiająca zmagania z pierwszoosobowej perspektywy. Akcja ma rozgrywać się na nietkniętej planecie, jak opisują to twórcy, krainie gigantycznych bossów i mechów. Jednocześnie gra ma wyróżniać się dopracowaną oprawą graficzną, unikalnymi gadżetami i futurystycznymi pojazdami. Zmagania urozmaicać będzie potężny smok kontrolowany przez AI, który będzie wrogiem wszystkich dookoła.

W ExoMecha mają pojawić się trzy tryby gry. Pierwszy skupi się na bitwach drużynowych na dużą skalę, drugi będzie wariacją twórców na temat battle royale, a ostatni trybem opartym na celach i rozgrywanym na mniejszą skalę. Więcej informacji ma pojawić się w późniejszym czasie.

ExoMecha ma już datę premiery, przynajmniej tę wstępną

Chociaż przed twórcami jeszcze sporo pracy, już teraz deklarują, że ExoMecha trafi w ręce graczy w trzecim lub czwartym kwartale przyszłego roku.

Zabawa będzie możliwa na PC oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X. Na ostatniej z wymienionych można będzie skorzystać z trybu 120 fps.

Źródło: Xbox

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  levusek1992
  1
  Marnie widzę te nowe generacje. Tutaj widzimy animacje i grafikę gorszą nić w Crysis xd
  • avatar
   Warmonger
   1
   "Sympatyków dobrej grafiki" - no tak. Nieważne, o co tam chodzi i jak w to się gra, liczy się przede wszystkim grafika :v
   • avatar
    pawluto
    1
    Wszystko to już gdzieś było więc Microsoft się nie popisał...
    Takie strzelanki w przyszłości to pól sezonu i koniec.
    Nie wróżę sukcesu...
    • avatar
     HelmuD
     -1
     "...dla sympatyków dobrej grafiki", trochę dziwny i nie przemyślany tytuł. Pewnie 99,99% waszych czytelników są właśnie tymi " sympatykami".
     • avatar
      Bywalec2
      -1
      Ciekawa gra jak będzie kampania to kupię.
      • avatar
       xxx.514
       0
       I co z tego, że grafika jest nawet przyzwoita, jak sterowanie - a przynajmniej to co jest pokazane na filmiku - jest drętwe i nie można w nic wycelować porządnie.