Akcesoria mobilne

MODECOM BEAM – domowe centrum dowodzenia w smartfonie

przeczytasz w 1 min.

MODECOM BEAM to kontroler podczerwieni, dzięki któremu przy pomocy smartfona lub tabletu można będzie zrezygnować z kilku pilotów.

MODECOM BEAM

MODECOM przygotowuje się do poszerzenia swojej oferty. Tym razem do sprzedaży trafić ma gadżet o nawie BEAM. Jakie będzie jego zastosowanie?

MODECOM BEAM to nic innego jak kontroler podczerwieni. Po sparowaniu go ze smartfonem (lub tabletem) przy pomocy tego drugiego można będzie sterować dowolnymi urządzeniami, które wyposażone są w czujnik podczerwieni.

Parowanie z urządzeniem mobilnym odbywa się przy pomocy komunikacji Bluetooth. Po zainstalować dedykowanej MODECOM BEAM aplikacji można już zastąpić smartfonem lub tabletem kilka pilotów. Producent zapewnia, iż MODECOM BEAM kompatybilny jest z 99% dostępnych na rynku urządzeń. Wymienia tu sprzęty RTV (telewizory, odtwarzacze DVD i Blue-ray, zestawy kina domowego, tunery, sprzęt Hi-Fi czy projektory) oraz różnego rodzaju sprzęty domowe wykorzystujące podczerwień (klimatyzatory, elektryczne żaluzje, włączniki światła czy wentylatory).

MODECOM BEAM

Specyfikacja techniczna MODECOM BEAM:

 • moduł Bluetooth 4.0
 • zasięg działania: około 10 metrów
 • zakres częstotliwości podczerwieni: 33 KHz - 56 KHz
 • wymiary: 32 mm x 32 mm x 10 mm 
 • waga: 14 gramów

Nie jest jeszcze jasne, ile MODECOM BEAM będzie dokładnie kosztować. Cena ma jednak nie przekraczać 199 złotych.

Źródło: MODECOM

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -2
  Kolejny nikomu niepotrzebny gadżet! I to jeszcze firmy która sprzedaje typową niskiej jakości chińszczyznę!
  • avatar
   Ostaszek
   0
   Mi się ten pomysł bardzo podoba. Sam przez pewien czas o tym myślałem, ale nie bawiłem się jeszcze w programowanie. Najprawdopodniej kupię ten sprzęt. Duża wygoda za relatywnie nieduże pieniądze.
   • avatar
    BluePandoraBox
    0
    coś podobnego ma w ofercie Xiaomi za mniej niż połowę ceny, to zwykły transmiter a oprogramowanie to apka która jest w wielu fonach z diodą podczerwieni
    jak zwykle Modecom przegina z ceną za coś co można już kupić