Aplikacje mobilne

To koniec Endomondo. Aplikacja będzie działać tylko do końca roku

przeczytasz w 1 min.

Endomondo chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Niestety, ta jedna z najpopularniejszych aplikacji dla osób uprawiających sport już niebawem przejdzie do historii.

Endomondo od dłuższego czasu wydaje się stać w miejscu, chociaż wiele osób nadal chętnie korzysta z tej aplikacji sportowej. Brak pomysłów na rozwój zwiastował w sumie koniec, który ostatecznie nie powinien dziwić. 

Koniec Endomondo

Under Armour poinformował na swojej stronie, że nie zamierza dłużej wspierać platformy, a Endomondo ma działać jedynie do 31 grudnia 2020 roku. Po tym terminie ma zostać wycofane ze wszystkich sklepów z aplikacjami. Użytkownicy powinni niebawem otrzymać stosowne powiadomienia. Tymczasem, jeżeli nie chcą rozstawać się ze swoimi danymi, mogą je przenieść w nowe miejsce.

Najprostszym sposobem na przeniesienie historii treningów jest połączenie konta z inną platformą, choćby Google lub Garmin. Można również wyeksportować dane do pliku i przenieść do innej usługi. Trzeba to zrobić do 31 marca 2021 roku, bo po tym czasie wszystkie dane zostaną usunięte z serwerów Endomondo.

Endomondo wykończyły aplikacje dedykowane zegarkom i smartbandom

Obecnie rynek aplikacji sportowych jest bardzo rozwinięty, więc duża konkurencja również mogła przyczynić się do końca starego, dobrego Endomondo. Na pewno będzie go brakowało, w końcu był z nami przez wiele lat. No i nadal ma sporo dobrych opinii oraz 200 tysięcy pobrań miesięcznie.

Korzystacie z Endomondo? Czy wolicie inną aplikację sportową?

Źródło: Under Armour, Endomondo

Warto zobaczyć również:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ophiuchus
  8
  Ooo to ciekawe. Dla mnie Endomondo to taki synonim aplikacji sportowej.
  • avatar
   Damian_jo
   1
   Zrezygnowałem z Endomondo jak usuneli opcje łączenia sie przez ANT+, przesiadlem sie na aplikacje Samsunga. Jednak ostatnio po zmianie czujnika kadencji i pulsometru na taki z BT znow wróciłem do Endomondo i miałem opłacony pakiet premium. Tak jak kolega wyżej wspomniał tak jak odpowiednikiem butów sportowych są Adidasy a auta terenowego Jeep tak aplikacją sportową od zawsze było Endomondo. Szkoda.
   • avatar
    Użytkownik101
    1
    Ja używam garmin connect, ale połączony z endomendo i stravą, bo tam lepiej widać niektóre statystyki, szkoda bo od endomondo zaczynałem, kawał historii.. teraz synchronizuje swoje aktywnosci za pomocą https://tapiriik.com/ zeby nie stracic starych treningow z endo..
    • avatar
     DOMAR87
     1
     Polska apka Caynax Sports Tracker - używam i polecam, działa świetnie :-)
     • avatar
      mgkiler
      0
      Nie rozumiem. Nie mają pomysłu na rozwój to muszą zamykać?
      To jak mają małe zyski to niech zostawią chociaż płatną wersję.

      Czy wszystko musi się rozwijać? Ile to produktów w połowie 20 wieku po prostu było (jakieś pralki, żelazka, czajniki itp) - było dobre i przez 50 lat nie uległy zmianie. Bo po co zmieniać skoro były dobre.
      • avatar
       force
       0
       wojna o nasze dane trwa i zdaje się, że nikt nie bierze jeńców
       • avatar
        rrrrrr
        0
        To teraz trzeba aplikacji, by ćwiczyć? :E
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         endomondo samo się wykończyło, bo nie zapewnili sobie wsparcia, aby smart zegarek/opaskę można było spiąć bezpośrednio z apką endomondo. no i rumakowanie się skończyło. ludzie robili cuda nie widy aby wykonywać takie połączenia.
         • avatar
          tiger2280
          0
          Korzystaliśmy ze strony endomondo i pisaliśmy na nim różne formy ćwiczeń np. wędrówki, obwodowy trening i inne ćwiczenia. Potem serwis zaczął się psuć, już wcześniej było widać, że ktoś im shakował serwery, bo nie można było się zalogować lub wprowadzać ćwiczeń. Kiedy ukazał się już kalendarz, to wtedy wyskoczyło logowanie, ale BYŁEM JUŻ WTEDY ZALOGOWANY. Nie korzystałem z aplikacji na komórkę, jedynie na komputerze, więc
          podjęliśmy decyzję usunięcia tam konta, już zrobiliśmy to rok temu.