Laptopy

Netbooki Acer Aspire One stanowczo za drogie?

przeczytasz w 2 min.

Za sprawą firmy Asus doczekaliśmy nowej kategorii sprzętu, bo przecież to producent popularnych Eee PC wywołał prawdziwą rewolucję na rynku komputerów przenośnych. Drogą Asusa podążyły wkrótce kolejne koncerny, w tym Acer.

Netbooki, jeśli wierzyć analitykom rynkowym, zwiększą – i to o wiele – popularność komputerów przenośnych, głównie dzięki temu, że ich ceny są relatywnie niskie. Za ok. 1500 zł można bowiem stać się posiadaczem niewielkiego komputera z matrycą o przekątnej 10 cali, który doskonale sprawdza się w podróżach, ponieważ jego wymiary i waga są niewielkie, przez co nie obciąża zanadto naszego bagażu. Wiele netbooków oferuje też na tyle przyzwoite parametry, że potrafią zapewnić dobry komfort pracy pod kontrolą systemu Windows XP lub niektórych dystrybucji Linux. Ale czy taka cena to rzeczywiście niska kwota? Zdecydowanie nie.


Acer Aspire One (Fot. TG Daily.com)

W ofercie Acera od miesiąca znajdziemy netbooki Aspire One. Wygląda jednak na to, że firma podeszła zbyt optymistycznie do cen urządzeń, dlatego już teraz zdecydowała się na ponad dziesięcioprocentowe obniżki.

Acer obniżył cenę Aspire One o 50 dol., jeśli chodzi o model wykorzystujący system Linux oraz dysk flash – cena tego urządzenia wynosi teraz nie 379, lecz 329 dol. Jeśli zaś chodzi o model z systemem Windows XP oraz 120-gigabajtowym twardym dyskiem i 1 GB pamięci, model ten został przeceniony z 449 do 399 dol. Producent tłumaczy obniżkę cen obecną sytuacją rynkową, kiedy to młodzież wraca do szkoły – firma chce zaoferować „odpowiednio tanie komputery, które świetnie sprawdzają się w roli urządzeń do przeglądania internetu i nauki”.

Niestety nie wiadomo, czy obniżki cen spowodowane są właśnie powrotem do szkoły, czy czasem z uwagi na to, że netbooki Aspire One nie sprzedawały się dotąd tak dobrze, jak oczekiwał tego producent. W porównaniu do typowych notebookow, netbooki Acera (zwłaszcza wersja z Windows XP) wymuszały na klientach wiele kompromisów, jeśli chodzi o funkcjonalność, ponieważ standardowe komputery przenośne oferują lepsze procesory, większe wyświetlacze i bardziej pojemne twarde dyski, a ich ceny zaczynają się już od 500 dol.

Tak czy inaczej mamy też dobrą wiadomość dla sympatyków Acera i netbooków tej firmy. Na polskim rynku pojawią się bowiem Aspire One – premiera netbooków odbędzie się 2 września w Warszawie. Ceny obejmujące nasz rynek nie są jeszcze znane.

Źródło: TG Daily.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!