Filmy / seriale / VOD

Cios w Netflix. Serwis straci kilka popularnych seriali

przeczytasz w 2 min.

Wygląda na to, że atrakcyjność oferty Netflix nieco spadnie, zwłaszcza w oczach osób sympatyzujących z bohaterami Marvela.

Daredevil, The Punisher i inne seriale Marvela znikną z Netflix

Netflix to najpopularniejszy i mogący pochwalić się najbogatszą (nie mylić z najlepszą, bo z tym można dyskutować) ofertą serwis streamingowy na świecie. Konkurencja wydaje się jednak coraz bardziej zdeterminowana do tego, aby skuteczniej odbierać mu widzów. Najświeższe wydarzenia to być może pokłosie właśnie takiego stanu rzeczy.

Branżowe media obiegają informacje, iż z Netflix znikną seriale przygotowane we współpracy z Marvel Television. Na liście znalazło się kilka propozycji, w tym naprawdę dobrze oceniane Daredevil, a zwłaszcza The Punisher. Pełne zestawienie możecie zobaczyć poniżej. Wszystkie tytuły łączy nie tylko Marvel, ale również czas, jaki pozostał abonentom Netflix na oglądanie - do 28 lutego.

Te seriale wkrótce opuszczą Netflix

 • Daredevil (sezony 1-3)
 • Jessica Jones (sezony 1-3)
 • Luke Cage (sezony 1-2)
 • Iron Fist (sezony 1-2)
 • The Defenders (miniserial)
 • The Punisher (sezony 1-2)

The Punisher
The Punisher na Netflix tylko do 28 lutego, adnotacja na karcie produktu nie pozostawia wątpliwości.

Dlaczego Netflix traci seriale Marvela?

Oficjalny komunikat nie został wydany, ale najprawdopodobniej licencja platformy na omawiane treści wygasła, a chętnych do jej przedłużenia zabrakło. I to nie dziś czy wczoraj, ale już wcześniej. Netflix i Marvel romansowali od 2012 roku, aczkolwiek od dłuższego czasu nie przygotowano nic nowego, w ofercie pozostawały jedynie produkcje sprzed kilku lat, aczkolwiek to nadal smakowite kąski. Na tyle, że z pewnością nie zabraknie chętnego do ich przejęcia.

I będzie sporym zaskoczeniem, jeśli ostatecznie wymienione seriale nie trafią na Disney+, dołączając tam zresztą do innych treści związanych z Marvelem. To właśnie Disney+ typowany jest do roli tego serwisu, który w dłuższej perspektywie czasu może stanowić dla Netflix największe zagrożenie. A powiązania Marvela i Walt Disney Studios są powszechnie znane.

Źródło: republicworl, foto: Netflix

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stalkerpl
  19
  dno i 10metrów mułu, taki stał się tęczowy netflix
  • avatar
   ZnawcaTematu
   5
   Netflix = promocja LGBT, dla nich tylko to się liczy i nic więcej.
   • avatar
    piterk2006
    3
    Netflix zrobił seriale marvela i nie ma licencji na ich wieczystą publikację pomimo bycia autorami? Punisher całkiem spoko, ale bardzo krwawy i nużący na dłuższą metę. Jessica Jones moim zdaniem najlepsza z tego zestawienia. Szczególnie pierwszy sezon, bo potem to już trochę moda na sukces.
    • avatar
     darek79r19
     1
     Jak DD i Kingpin pojawili się w produkcjach Disneya, to nietrudno domyślić się, co się dzieje. Zwyczajnie Disney nie przedłuża licencji na swoje marki, tylko gromadzi je na swojej platformie.
     • avatar
      studionti
      1
      Ja tylko oglądam już koreańskie filmy i seriale, mam dosyć agresywnej lewackiej propagandy i multi kulti. W efekcie wychodzą albo zwyrodniałe i nudne albo rasistowskie filmy atakujące białych.
      • avatar
       digitmaster
       0
       Od dawna było wiadomo że te tytuły zejdą. Już 3 sezon Punishera nie powstał ze względu na cofniętą licencję przez Disneya
       • avatar
        zbeb1230qx
        -6
        Proponował bym redatorowi który to pisał rozeznanie się w temacie,chodzi do 2dokladnie seriale punisher i daredevil a resztę netfilix strasznie zj...ał,xaredeliv będzie film pod fraszczyzna Marvela i Disneya ale z tego co widzę Disney panuje też punishera ,więc zabiera te seriale ,one napewno będą dostępne na Disney i nieznikna
        • avatar
         Mario2k
         -7
         Tęczowa Rewolucja jest najważniejsza niż mojsza
         • avatar
          jerry3m
          0
          Najbardziej żałuje serialu The Punisher. Szkoda że zakończyło się na 2 sezonach.......