Filmy / seriale / VOD

Podwyżki na Netflix coraz bliżej Polski

przeczytasz w 1 min.

Kolejni użytkownicy serwisu Netflix muszą przygotować się na większe wydatki. I tym razem cennik zostanie zaktualizowany dla sporego grona.

Netflix drożeje w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Zarządzający wciąż najpopularniejszym serwisem VOD na świecie ogłosili podwyżki w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Jak duże będą? Zauważalne, bo w Wielkiej Brytanii wyniosą 1 euro za plan Podstawowy (do 6,99 funtów) i plan Standard (do 10,99 funtów) oraz 2 euro za plan Premium (do 15,99 funtów). W Irlandii natomiast wymienione plany podrożeją odpowiednio o 1 euro, 2 euro oraz 3 euro, będą teraz kosztowały 8,99 euro, 14,99 euro oraz 20,99 euro.

Niejako tradycyjnie w tego typu przypadkach, zmiany wchodzą w życie natychmiast dla nowych abonentów, obecni użytkownicy serwisu otrzymają odpowiednie powiadomienie z 30-dniowym wyprzedzeniem.

Z ostatnich danych wynika, iż Netflix ma obecnie w Wielkiej Brytanii około 14 milionów subskrybentów. W Irlandii liczba jest oczywiście mniejsza, mówi się o około 600 tysiącach. Łącznie to spore grono. Warto też odnotować, że jest to druga podwyżka cen w tym regionie w ciągu ostatnich 18 miesięcy (chociaż wcześniej nie dotyczyła najniższego planu, teraz i on został dotknięty zmianami).

To nie pierwsze podwyżki Netflix w tym roku

Wydaje się, że można już mówić o kolejnej fali podwyżek, która rozpoczęła się za oceanem. W styczniu zaktualizowano cennik w Ameryce Północnej. Trudno dziwić się sugestiom, że po Wielkiej Brytanii i Irlandii przyjdzie pora na kolejne europejskie kraje.

Absolutnie nie zaskakuje również podawana argumentacja co do powodów stojących za rosnącymi cenami. W krótkim oświadczeniu znów wspomniano o tym, iż odzwierciedla to inwestycje, jakie Netflix poczynił w celu rozbudowy katalogu i tworzenia kolejnych materiałów.

Ile kosztuje Netflix w Polsce?

Póki co na polskim rynku ceny abonamentu Netflix zaczynają się od 29 zł miesięcznie. Szczegóły możecie znaleźć w naszej publikacji przedstawiającej dokładne porównanie poszczególnych planów.

Źródło: variety, foto: pixabay

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kamishi
  22
  Coraz mniej przydatny jets ten netflix, wiec to w końcu będzie dobra okazja się z nim pożegnać.
  • avatar
   pawluto
   20
   Konkurencja jest dostępna za 19 zł więc niech Netflix nie podskakuje...
   • avatar
    losiaczek1
    17
    Patrząc na relację cena/zarobki to w Polsce Netflix jest bardzo drogi.
    • avatar
     Fiona
     9
     Oj sukcesu nie wróżę. Raz konkurencja, dwa wojna i recesja....
     • avatar
      sebastianzola
      3
      Jeżeli będzie kolejna podwyżka to zrezygnuje z posiadanej tam subskrypcji. Nie dość, że w tym całym Netflixie ciężko jest mi znaleźć dobry film, który obejrzę z przyjemnością( o serialach się nie wypowiadam bo wystarczy obejrzeć 2,3 odcinki by zamieniło się to w sezony)
      • avatar
       CobraCobretti
       2
       Na szczęście nie rozważam posiadania Netflixa, doba by chyba musiał mieć 30-35 godzin, choć i tak może to co bym tam obejrzał to może 1-2 seriale rocznie.
       • avatar
        olson7
        2
        Co powiedzieć, inflacja... Poza tym wszyscy, których znam współdzielą konta.
        • avatar
         steelek
         1
         ufff juz myslalem ze w turcji będzie drożej.
         • avatar
          coder
          -1
          ogólnie te wszystkie vod to o kant tyłka.
          Człowiek i tak nie jest w stanie tego wszystkiego przejrzeć nie mówiąc o oglądaniu.
          Najlepszą ofertę ma torrent, materiały z każdego vod
          • avatar
           PLKillaz
           -7
           Polaczki narzekają bo ich nie stać, to że Polaki to są biedaki to co ma do tego Netflix, podziękujcie obecnej władzy i silnej walucie jaką jest PLN.
           Cena jest jednakowa dla całej Europy.
           Co podwyżka to ta sama śpiewka w komentarzach, sukcesu nie wróżę itd., a tymczasem użytkowników na platformie przybywa cały czas. Poza tym nikt Was tam nie trzyma na siłę.
           Konkurencja 19zł tylko do końca miesiąca, a potem 30zł. Poza tym na takim HBO Max te Wasze 4k i Dolby macie w paru tytułach, można wyliczyć na palcach jednej ręki.
           • avatar
            PolifoniusWielki
            -17
            Jestem Polifonius Wielki pogromca Chopina, Bacha i Mocarda! Nazywany nowym geniuszem ktory zmieni muzykę na zawsze s moje dzieła będą grane po wsze czasy w najznamienitrzych ośrodkach kultury świata.
            • avatar
             Gnom_Z_Piany2
             0
             czemu od razu nie dowalą +300% ? śmiało :) odwagi :)