Smartfony

Nokia przypuści szturm na smartfony z Androidem?

przeczytasz w 1 min.

Oferta objąć ma nie tylko budżetowe modele, ale również smartfony ze średniego i wyższego segmentu.

Nokia smartfony z Androidem

Większości osób Nokia kojarzy się obecnie ze smartfonami pracującymi pod kontrolą Windows Phone 8. Wkrótce fiński producent straci jednak możliwość ich produkowania, ale jednocześnie nie przestanie istnieć. Czyżby nadmiar wolnego czas miał zostać spożytkowany na przygotowywanie smartfonów z Google Android?

Niemal pewne jest już to, że lada chwila zobaczymy pierwsze tego typu urządzenie. Wedle ostatnich doniesień, Nokia Normandy/Nokia X pojawi się już targach MWC 2014. Jeśli dać wiarę najnowszym informacjom powołującym się na Artesyn Technologies, to będzie to jedynie preludium do tego, co zobaczymy w kolejnych miesiącach.

Nokia miałaby bowiem na poważnie zająć się produkcją smartfonów z Androidem. Co jeszcze ciekawsze, oferta objąć ma nie tylko budżetowe modele, jakim będzie szykowana Nokia Normandy/Nokia X, ale również smartfony ze średniego i wyższego segmentu.

We wszystkich zabraknąć miałoby jednak dostępu do Google Play, co Nokia zrekompensować chce swoim sklepem z najważniejszymi aplikacjami. Premiery kolejnych Nokii z platformą Google oczekiwać mamy już w maju bądź w czerwcu.

Źródło: phonearena, redmondpie

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  19
  oni nic się nie nauczyli, ciągle żyją w czasach, kiedy nokia wyznaczała standardy, a te czasy dawno minęły. nadal robią fajne telefony, z windowsem to śmiga elegancko, ale android bez marketu to jak telefon bez opcji dzwonienia.
  • avatar
   Konto usunięte
   11
   Android bez sklepu fajnie, nic tylko brać.
   • avatar
    Dragonik
    6
    Widać chyba bardzo chcą zakończyć działalność szybciej niz analitycy przewidują.
    • avatar
     Zero-Cool
     5
     Ale nokia została sprzedana Microsoftowi a jest produkowana w chinach i indiach, więc teraz już ma niewiele wspólnego z Finlandią.
     • avatar
      Ruseus
      4
      Nokia bez WP ? Z androidem ? Bez marketu? O.o c
      Chyba ich do końca powaliło....
      • avatar
       Glock
       0
       Amazon od dłuższego czasu forkuje androida i tworzy urządzenia bez google play. Dodaje własny sklep z aplikacjami, jednak ich strategia opiera się na cenie, kindle są sprzedawane prawie po cenie wyprodukowania.
       Nokia może robić ciekawe telefony z androidem, z ich własną ciekawą nakładką.Android jest coraz bardziej zoptymalizowany, 4.3 wprowadził trim, kitkat mały memory footprint. Windows moim zdaniem jest za to zbyt ubogi. Może wyjdzie z tego coś dobrego.
       • avatar
        SzymonD
        0
        Ciekaw jestem interfejsu i nakładki od Nokii.

        Nakładanie, a raczej ograniczanie funkcjonalności przez blokadę Google Play to nie najlepszy pomysł. Rozumiem, że Nokia nie chce "upodobnić/spopularyzować" modeli swoich telefonów do wszystkich innych narzucając własne funkcjonalności, ale blokowanie i konieczne zarobienie na sklepie z aplikacjami mogli sobie darować.

        A i nie rozumiem tego w artykule: "Wkrótce fiński producent straci jednak możliwość ich produkowania"

        Miał przecież umowę z M$ ??

        Jeśli nie będzie produkował telefonów z M$ to myślę, że gigant na tym straci. Nokia jest czołowym sprzedawcą urządzeń z WP.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Znowu plotki bez pokrycia, a benchmark bezmyślnie powtarza - NOKIA NIE WYDA ŻADNEGO SMARTPHONE'A PRZED 2016r bo tego zabrania jej umowa z Microsoftem i zabuliliby karę większą niż ich budżet...
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          o ile nokia projektuje jakieś fony ze średniej czy wyższej półki z andkiem to robi to dla kogoś - na zlecenie jakiejś innej firmy pod której logo się ukarzą. Niejasna jest jedynie sytuacja następców Asha które mimo, że będa własnością Microsoftu to przez dekadę będą mogły korzystać z marki Nokia - są rozsiewane plotki, że one będą z mocno zmodyfikowanym androidem ale inne temu kategorycznie przeczą i twierdzą, ze będzie to okrojony WP z możliwością uruchamiania aplikacji z androida- czas pokarze jak będzie.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           dual core z 2gb ram i biore od reki 4,5 cala
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Nie rozumiem czegoś.
            Android jest pod aplikacje sprzedawane na Play. To jakby Windowsowi zabrać wszystkie programy.

            Jeśli ich nie będzie się dało kupić do być może dlatego, że ten andrut będzie niekompatybilny z typowym interfacem i obsługą widgetów?
            Coś tu śmierdzi.
            Ciekaw jestem czy to będzie dystrybucja androida, np 4.4.2 z absurdalną blokadą czy jakiś mutant niezdolny do obsługi... programów na androida.
            Niestety wygląda na to, że to drugie :/