Sprzęt do gier

Nvidia zapowiada wyłączenie jednej z ważnych technologii. Użytkownicy oburzeni

przeczytasz w 1 min.

Konsole Nvidia Shield niedługo stracą możliwość korzystania z funkcji GameStream. Producent proponuje przejście na płatną funkcje. Nic więc dziwnego, że w sieci nie brakuje głosów oburzenia.

Konsole Nvidia Shield, takie jak Nvidia Shield Tablet czy Nvidia Shield Android TV, miały być rewolucją w świecie gamingu – producent proponował niedrogie, kompaktowe urządzenie, które pozwalało cieszyć się rozgrywką, dorównującą komputerom stacjonarnym.

Użytkownicy takich sprzętów mogą poczuć się zaskoczeni, bo niedługo producent ograniczy ich funkcjonalność.

Nvidia wyłączy usługę GameStream

Producent poinformował, że w połowie lutego wprowadzi aktualizację aplikacji Nvidia Games, która wyłączy technologię GameStream. Mówimy o jednej z ważniejszych funkcji, bo pozwala ona na strumieniowanie gier z domowego komputera.

Producent jako alternatywę proponuje tutaj skorzystać z konkurencyjnej funkcji Steam Link lub usługi GeForce NOW. Problem w tym, że pierwsza jest ograniczona tylko do tytułów dostępnych na platformie Steam, a druga wymaga opłacania abonamentu. Pomysł z pominięciem aktualizacji też nie wchodzi w grę, bo jest ona wymagana do obsługi innych funkcji (w tym GeForce NOW).

Jak nietrudno się domyślić, decyzja Nvidii spotkała się z falą krytyki użytkowników. Nietrudno się im dziwić. Decyzja producenta wygląda na siłowe zmuszanie użytkowników do przejścia na płatną usługę GeForce NOW.

Źródło: TechPowerUp, Nvidia

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  paankracyki
  8
  Nagłówki dot. tego samego tematu w tomshardware: Nvidia Kills Off GameStream Feature On Shield Devices, oraz w PCgamerze: Nvidia is canning GameStream after nine years and users are pissed. Widać różnice?
  • avatar
   pawluto
   2
   Kasa kasa kasa...rządzi tym światem a zadarmo to można coś mieć chwilowo a potem już trzeba płacić...
   • avatar
    vacotivus
    0
    I dlatego trzeba takie technologie od początku olewać i nie dawać producentom $$$ za nie.
    • avatar
     metalmorphosis
     0
     A później dziwią się, że racjonalnie myślący klienci i gracze podchodzą do różnych "nowatorskich" pomysłów jak pies do jeża. Nigdy nie wiadomo, czy czegoś za jakiś czas nie wyłączą.
     • avatar
      blamek
      0
      można dodawać nie-steamowe appki do steama i też działa, więc nie ma strachu :)
      • avatar
       Waski888
       0
       Maziarz, jesteś klikbajtowym gównem! Idź sobie do Onetu czy innego WP, bo my w portalach technologicznych nie lubimy takich rzeczy!
       • avatar
        tomekszy
        0
        Korzystałem z tego patentu, co prawda nie przez shielda, tylko przez aplikację moonlight na telefonie, i najlepiej działała z tych wszystkich stemlinkow czy innych