Przeglądarki WWW

Lubiana przeglądarka od teraz z ChatGPT. Co to oznacza dla użytkowników?

przeczytasz w 2 min.

Opera otrzymała kolejną paczkę nowości. Wydaje się, że jedną z najważniejszych od dłuższego czasu, ponieważ wprowadzającą obsługę ChatGPT.

Opera też stawia na sztuczną inteligencję

Opera to jedna z najważniejszych przeglądarek internetowych znajdujących się w grupie pościgowej za niezmiennie najpopularniejszym Google Chrome. Jednocześnie ta, która ma miano oprogramowania posiadającego najwierniejsze grono sympatyków. Najnowsza aktualizacja nie będzie dla nich zaskoczeniem, ponieważ przynosi rozwiązania, o których twórcy wspominali w zeszłym miesiącu. Czy wprowadzone technologie pomogą przyciągnąć kolejnych użytkowników? To się dopiero okaże, ale nie ulega wątpliwości, że postawiono na bardzo gorący temat - ChatGPT.

Odmienić wrażenia z użytkowania Opery mają nie tylko obsługiwane ChatGPT i ChatSonic (narzędzie do generowania obrazów), do których szybki dostęp można uzyskać z poziomu bocznego panelu. Mocno zaakcentowano również nowość w postaci AI Prompts. Każdy zna opcję pozwalającą na zaznaczanie tekstu i wywołanie menu kontekstowego umożliwiającego np. kopiowanie czy wrzucenie zaznaczonej zawartości do wyszukiwarki. Sztuczna inteligencja daje znacznie większe możliwości.

AI Prompts może np. skrócić akapit, artykuł, a nawet całą stronę internetową lub wyjaśnić niezrozumiałe dla użytkownika treści. Pozwala też na szybkie stworzenie tweeta (także z różnego rodzaju akcentami, np. humorystycznym) czy znalezienie dokładniejszych informacji na dany temat w innym miejscu. Możliwości tego narzędzia oferowane na start mają być tylko przedsmakiem przed kolejnymi funkcjami planowanymi na przyszłość.

Opera z ChatGPT. Jak to działa?

Opera aktualizuje nie jedną, ale dwie przeglądarki

Nie tylko Opera staje się bogatsza o nowe funkcje. Tego samego mogą spodziewać się osoby korzystające z Opery GX, pierwszej tak zwanej gamingowej przeglądarki internetowej rozwijanej przez tego samego producenta.

Jeśli wierzyć zapewnieniom twórców, na wyżej wymienionych rozwiązaniach się nie skończy. W planach są kolejne nowości, w tym autorski silnik AI oparty na GPT.

„Nasze najnowsze rozwiązania są ekscytujące, ale nie zamierzamy zwalniać tempa! Zgodnie z reputacją globalnego innowatora rynku przeglądarek, pracujemy nad drugim etapem naszego programu AI, a także nad opracowaniem własnego silnika AI opartego na GPT. Czekajcie na dalsze informacje!”

Opera GX

Tym samym twórcy Opery dołączają do producentów przeglądarek i wyszukiwarek, którzy widzą świetlaną przyszłość w sztucznej inteligencji. Przykład Microsoft i dużego skoku popularności wyszukiwarki Bing, której udało się przebić barierę 100 milionów dziennie może zwiastować kolejne ruchy.

Źródło: opera

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  4
  Wiadomo - Opera - Najlepsza przeglądarka.
  • avatar
   Lemson
   2
   Dla OpenAI sie udało i teraz każdy na siłe pcha AI do wszystkiego. Przeglądarki, wszelakiej maści snapchaty insagramy itp. To że AI osiągneło sukces nie znaczy że innym też sie uda
   • avatar
    MokryN
    1
    AI pomoże w zrozumieniu... tak, tylko że AI może się pomylić. Warto samemu rozumieć i czytać źródła.
    • avatar
     taki jeden
     1
     Tak jest niech obciążają tego chata jeszcze bardziej. Już teraz co chwilę komunikat network error. Nie dziwne że Open AI zwietrzyło interes na subskrypcji za 20$ na miesiąc za szybki dostęp.
     • avatar
      FunkyKoval
      -1
      "Inteligencja to w wyrażeniu AI chyba nadużycie i ostatnio lubiane jak widzę ... to że coś potrafi zebrąć w krótkim czasie mase informacji kierujac się algorytmami, połaczyć je, obrobić i wygenerować wynik to jeszcze nie inteligencja.
      • avatar
       piomiq
       -4
       "Lubiana przeglądarka"
       Kiedyś. Tego słowa brakło na początku. Teraz podążająca w dziwnym kierunku, prawie w ogóle nie rozwijana.