Przeglądarki WWW

Nowa funkcja Opery – docenią ją Polacy podczas przerw od pracy

przeczytasz w 2 min.

Opera jest jedną z tych przeglądarek, które potrafią zdumiewać swoją funkcjonalnością. Właśnie doszedł jeszcze jeden powód, by ją pokochać.

Opera od lat oferuje funkcje, których próżno szukać u konkurencji. Pozwala na przykład na korzystanie z sieci społecznościowych i innych usług internetowych bez konieczności opuszczania aktualnie odwiedzanej witryny. Z poziomu paska bocznego można aktywować Twittera, Instagrama, Messengera, Telegrama czy WhatsAppa, jak również sterować odtwarzaczem muzycznym w ramach usług YouTube Music, Spotify czy Apple Music. Teraz lista wydłuża się o jeszcze jedną aplikację – szczególnie lubianą przez Polaków. 

Nowa funkcja przeglądarki Opera: TikTok na pasku bocznym

TikTok to kolejny serwis, który doczekał się integracji z Operą w postaci mini-aplikacji uruchamianej na pasku bocznym. Uzyskujemy pełny i wielofunkcyjny dostęp do usługi bez konieczności opuszczania aktualnie odwiedzanej strony czy też sięgania po telefon. 

O taką funkcję prosiło ponoć aż 65% użytkowników TikToka w Polsce – tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez Operę na próbie 2500 osób. 

TikTok Opera

„TikTok z typowo lifestylowej platformy pełnej krótkich nagrań z tańcem i muzyką stał się narzędziem do wyszukiwania newsów, trendów oraz źródłem inspiracji. Integracja z Operą jest naszą reakcją na prośby użytkowników, dla których liczy się dostęp do ulubionej aplikacji z każdego urządzenia, dosłownie na wyciągnięcie ręki” – mówi Joanna Czajka, Product Director w Operze.

TikTok Opera bok

Okazuje się, że Polacy kochają TikToka

Podczas tego samego badania ustalono, że w temacie popularności TikToka Polacy znajdują się na pierwszym miejscu w rankingu. W kategorii wiekowej od 16 do 35 lat aż 73% Polaków korzysta z TikToka, Na kolejnych pozycjach uplasowali się Hiszpanie (72%), Niemcy (69%) i Brytyjczycy (65%). 

Aż 77% z nas szuka w serwisie rozmaitych informacji, a jeśli chodzi o najchętniej wybierane treści, to w Polsce rządzą trzy kategorie: komedia (72%), muzyka (66%) i lifehacki (56%). 

Po co ci TikTok w Operze?

Kiedy TikTok w Operze ma się okazać bezcenny? – „Gotując makaron na bazie tiktokowego przepisu odblokowywanie telefonu tłustymi palcami może być problematyczne, nie wspominając o np. stopowaniu czy powtarzaniu wideo w trakcie majsterkowania czy naprawy np. sprzętu elektronicznego. Ułatwiamy życie i otwieramy nieograniczone możliwości” – tłumaczy Joanna Czajka.

Źródło: Opera

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hegazi
  6
  TikTok, ja pierd...
  • avatar
   PerfectDAY
   5
   Mogliby w końcu dodać możliwość robienia notatek i zintegrować klienta poczty. Caly czas czekam na te funkcje. Lubiłem je w starej Operze.
   • avatar
    LiPeng
    3
    może się to wydawać głupie, ale do mnie przemawia taka opcja niż otwieranie nowej zakładki, nie używam tiktoka i nie będę
    whatsapp i telegram są rozegrane po mistrzowsku
    • avatar
     Tu_Szczecin
     2
     Do wszystkich narzekających: zgoda, sam kiedyś jej używałem. Jednak większość nie ogarnęłaby tylu ustawień. Za to chcą mieć zawsze pod ręką, na jeden przycisk, swoją ukochaną sieczkę-papkę i ona im wystarczy. Taki świat.
     • avatar
      AdamTwardy23
      1
      Opera od 2020 roku: cmentarz w metaverse, tik tok na pasku bocznym, przeglądarka dla cryptomaniaków...co jeszcze? tablet dla niewidomych? he
      • avatar
       xmexme
       0
       "co to jest TikToka?" the best
       • avatar
        Ardian
        0
        Idiotyzm.
        • avatar
         Marucins
         -1
         Masakra - te cała Opera obrasta w SYF i co gorsze, będzie obrastała do tego stopnia że stanie się bezużyteczna jak dawny Winamp albo GG.
         • avatar
          przem188
          -2
          Vivaldi także pozwala uruchomić dowolną stronę internetową jako mini apkę w bocznym pasku. A poza tym - Vivaldi oferuje to, o czym konkurencja może pomarzyć. Klient poczty, notatki, lista zadań - terminarz a to wszystko w synchronizacji z każdą instancją Vivaldiego - czy to na Androidzie, czy Linuxie, Windowsie. Do tego mocno konfigurowalny pod swoje potrzeby interfejs. Opera zatrzymała się dawno temu.
          • avatar
           piomiq
           -4
           "Opera jest jedną z tych przeglądarek, które potrafią zdumiewać swoją funkcjonalnością. "
           Zdanie wygląda jak reklama tej niegdyś bardzo fajnej i funkcjonalnej przeglądarki. Teraz to jest jej cień. Także jak to mówią "koń by się uśmiał".

           Swoją funkcjonalnością to może zdumiewać Vivaldi, a NIE Opera, która zatrzymała się w rozwoju kilka lat temu. Poszła w integracje mediów strumieniowych typu Spotify czy youtube, zdjęciowych: Instagram, zintegrowała komunikatory (WhatsApp, Messanger), a teraz wkleiła TikToka.

           Moim zdaniem rozwoju tam brakuje, a za taką funkcjonalność to dziękuję. Idą na łatwiznę i zamiast dodawać nowe funkcje do przeglądarki poprawiając np. bezpieczeństwo i prywatność użytkownika (jak Firefox czy Brave), albo funkcjonalność (Vivaldi) to dodają do paska bocznego serwisy internetowe czy komunikatory.