Gry

A co powiesz na PES 2022 za darmo?

przeczytasz w 1 min.

PES 2022 może być darmowy. Przynajmniej do pewnego stopnia. Według najnowszych doniesień – z całkiem zaufanego źródła – Konami zamierza przejść na format Free2Play.

PES 2022 będzie Free2Play?

Konami niedawno wypuściło demonstracyjną wersję gry PES 2022 na konsole aktualnej i poprzedniej generacji. Pozwala rozgrywać mecze 1v1 pięcioma drużynami – to Bayern Monachium, FC Barcelona, Manchester United, Arsenal Londyn i Juventus Turyn. Wprawdzie nic tam nie jest jeszcze w finalnej fazie, ale już może się to wszystko podobać. A za darmo może się podobać nawet bardziej. 

Najnowsza odsłona serii Pro Evolution Soccer faktycznie może być oferowana na zasadach Free2Play. I nie chodzi o ubogą siostrę jak od lat ma to miejsce z PES Lite, lecz o pełnoprawne wydanie ograniczone w zdecydowanie mniejszy sposób. Nie znamy szczegółów, ale może tu chodzić na przykład o płatne aktualizacje składów albo dostępne za opłatą bardziej wymyślne tryby rozgrywki. 

Wszystko powinno stać się jasne jeszcze w tym miesiącu, przy okazji oficjalnej zapowiedzi tej nowej odsłony. To, co wiemy już na pewno, to że PES 2022 bazuje na silniku Unreal Engine, a nie autorskim Fox Engine, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Samej premiery natomiast doczekamy się pewnie tradycyjnie we wrześniu. 

Konami wraca do żywych

Po nieco gorszym okresie Konami chce najwyraźniej dać znać, że żyje i ma jeszcze sporo do zaoferowania. Niedawno japońska firma podpisała kontrakt z Bloober Team (czego owocem – jak się spekuluje – może być nowy Silent Hill), a oprócz tego wspomina się o możliwych powrotach serii Metal Gear Solid oraz Castlevania. 

Źródło: VGC, Push Square, Gaming Bolt, GamesRadar. Screen pochodzi z eFootball PES 2021 Season Update. 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  1
  Darmo to uczciwa cena :>

  Choc ja poczekam jeszcze na obnizke.
  • avatar
   greghostor
   1
   Od lat jedno i to samo, Te odsłony czymś się różnią?
   Handicap po całości. Co nowsza wersja to coraz gorsza.
   • avatar
    hovzi
    0
    Nie widzę różnicy na gameplayu pomiędzy tym a poprzednią edycją :(
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     model F2P może być tu bardzo dobry, o ile będzie dobrze zrobiony. mogą brać przykład z WoT . wiele rzeczy można albo kupić portfelem, albo zapracować dużo grając. wybrane rzeczy dostępne tylko odpłatnie. jak to zorganizują w PES ? a któż to wie :) na początek do rozgrywek można wystartować z najgorszej ligi, a potem za zdobyte punkty (z gry lub płacąc) można by transferować piłkarzy. ale to ich głowa co z tym zrobią.

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login