Gry na konsole

Kotlet apetyczny jak nigdy - FIFA 21 na nowych konsolach naprawdę daje radę

przeczytasz w 2 min.

FIFA to jedna z tych serii gier, przy których z pejoratywnym wydźwiękiem często pada określenie kotlet. FIFA 21 przynajmniej częściowo stara się pokazać, że niesłusznie.

FIFA 21 na PlayStation 5 i Xbox Series X/S wygląda bardzo dobrze

Już od momentu zapowiedzi gry wiedzieliśmy, że początkowo trafi ona na PC oraz PlayStation 4 i Xbox One, a po pewnym czasie zadebiutuje także na PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S. Nie stanowiło przy tym tajemnicy to, że właśnie na nowych konsolach będzie prezentowała się najlepiej. Jesteśmy już po premierze, która odbyła się 5 grudnia, wtedy też twórcy przybliżyli nieco elementy, które podrasowano i dodano. Jak wypadają w praktyce?

Pojawiło się już sporo materiałów wideo od graczy, w końcu mówimy tutaj o jednej z najpopularniejszych serii gier. Temat znów wraca, tym razem za sprawą bardziej profesjonalnej analizy, o jaką pokusiło się Digital Foundry. Można zobaczyć tutaj, że FIFA 21 na PlayStation 5 i Xbox Series X/S faktycznie prezentuje się znacznie lepiej, przede wszystkim za sprawą oświetlenia, fizyki, wygładzania krawędzi oraz zaawansowanego renderowania włosów. Te ostatnie wyglądają wreszcie realistycznie i padają nawet stwierdzenia, że trudno znaleźć grę, która miałaby do zaoferowania w tej kwestii więcej.

PC Master Race? Nie tym razem

Skoro FIFA 21 wygląda tak dobrze na konsolach to już zastanawiacie się, jak będzie prezentowała się na Waszych wydajnych komputerach? Ciekawi jesteście, kiedy zostanie wydana odpowiednia aktualizacja przynosząca usprawnienia? Informowaliśmy o tym już wcześniej, ale wypada przypomnieć. Niestety EA nie zdecydowało się usprawnić wersji PC. To jedna kiepska wiadomość dla sporej liczby graczy, drugą były tłumaczenia, bo zasłonięto się tutaj niechęcią do zwiększania wymagań sprzętowych i ograniczania dostępu do zabawy.

Być może niektórzy pamiętają, że nie jest to pierwsza tego typu decyzja EA, podobnie było już w przypadku premiery PlaySation 4 i Xbox One. Wtedy też właściciele PC musieli czekać. Czy FIFA 22 zostanie dostarczona im w najlepszym możliwym wydaniu? Potwierdzenia póki co brakuje.

Źródło: Digital Foundry

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ezowow
  4
  Grafika akurat nie była problemem Fify... Problemem jest działanie skryptów, "handicap" itp
  • avatar
   nevermind
   3
   Mogli od razu usunąć kibiców z trybun, byłby bardziej realistycznie.
   • avatar
    Erikson83
    1
    Jest cross platform ? Jak nie to kaszan...
    • avatar
     HardCorak
     0
     Widziałem obszerny materiał o zmianach. Pododawali torchę pierdółek do rozgrywki + mały upgrade graficzny. Zmiany są tak małe że pewnie by to latało spokojnie na xbox one fat tylko wiadomo. To jest obecne EA czyli jak najmniejszym wysiłkiem sprzedać produkt następny raz.
     • avatar
      Much_
      0
      Włosy - chyba pierwszy raz widzę taką animację daaaam....
      • avatar
       kitamo
       0
       Graficznie naprawde jest poprawa i wyglada ładnie. Troche animacja jeszcze kuleje twarzy i mimika ale jest jakis progres.
       W samej grze to juz tak niewiele widac by sie zmienilo