Ciekawostki

Pierwszy holograficzny wyświetlacz 8K - to robi wrażenie!

przeczytasz w 1 min.

Firma Looking Glass Factory wprowadziła na rynek coś, co nazywa pierwszym na świecie holograficznym wyświetlaczem 8K. Wykorzystuje on nowoczesną technologię pola świetlnego, aby tworzyć obrazy przestrzenne.

Holograficzny wyświetlacz 8K Immersive Display, czyli sci-fi staje się rzeczywistością

„Science fiction staje się rzeczywistością” – czytamy na stronie firmy Looking Glass. To stwierdzenie służy promocji wyświetlacza Immersive Display, który oferuje rozdzielczość 8K, odświeżanie 60 Hz i kolorowe, „prawdziwe 3D” – chodzi nie tylko o to, że obiekty są przestrzenne, ale też o to, że naturalnie reagują na zmianę położenia. 

Holograficzny wyświetlacz wykorzystuje 45-elementowy system pola świetlnego, dzięki któremu jest w stanie zapewnić efekt 3D. Ci, którzy mieli okazję zobaczyć go w akcji, przyznają, że efekt jest tak imponujący jak sugerowałaby to nazwa – naprawdę robi wrażenie, szczególnie że do jego doświadczenia nie trzeba zakładać żadnych okularów ani innych akcesoriów. Większość z nas i tak jednak tego nie doceni, ponieważ… 

Wyświetlacz 8K Immersive Display ma konkretne zastosowania

Wyświetlacz 8K Immersive Display firmy Looking Glass nie powstał z myślą o tym, by oglądać na nim filmy albo też grać w gry. Został zaprojektowany, aby odpowiedzieć na potrzeby świata naukowego i inżynierskiego – medycyna, motoryzacja czy architektura to niektóre spośród branż, do których kierowane jest to rozwiązanie. Umożliwia wszak dokładne przyjrzenie się renderom w wysokiej rozdzielczości.

Ile kosztuje Immersive Display? Jeśli musisz pytać, to znaczy, że cię nie stać 

I to wcale nie jest nasze głupie gadanie – nawet producent deklarujący gotowość do wysyłania tych urządzeń do klientów, nie podaje ceny na stronie. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że za nieholograficzny telewizor 8K (w 85-calowym wariancie) Samsung życzy sobie 40 tysięcy złotych, to trudno spodziewać się, by za Immersive Display nie trzeba było płacić sześciocyfrowej sumki. 

Źródło: Looking Glass, TechRadar, Tech Crunch

Czytaj dalej o ciekawostkach: 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  6
  Zawsze gdy chce sie przedstawic taka technnologie to pokazuje się jakie to ona ma miec niby zastosowanie w glownych rozwijajacych sie dziedzinach jak medycyna, nauka czy prezentacje itp. a prawda taka ze tego typu ekran nie nadaje sie do zadnego z wyzej wymienionych ;)

  Fajnie ze sie cos takiego rozwija ale jeszcze daleeeeeko do sukcesu.
  • avatar
   mobil12
   0
   medycyna, motoryzacja czy architektura ... będą ostatnimi do których to trafi ...
   w pierwszej kolejności popyt zapewnią snoby nie wiedzące co z kasą zrobić, tak jak było gdy się plazmy pokazały, później pojawią się w gabinetach prezesów jako wystrój wnętrza, a na końcu jak się przez przypadek sprawdzi i nie umrze jak 3d we wszystkich wariantach trafi na rynek masowy.
   • avatar
    Bywalec2
    -1
    Puki ta technologią nie będzie dostępna dla sporej ilości osób, puty ta technologią nie będzie się szybko rozwijać.
    • avatar
     kkastr
     0
     I to kiwanie głową w 70-tej sekundzie... Wiadomo, przy zwykłym ekranie 8K lub 4K oczywiście nie dałoby się niczego odkryć :) PR jest dziś niezwykle rozbudowany, ale strasznie schematyczny i przez swą powtarzalność jest po prostu nudny.