Technologie i Firma

Załóż firmę nie wychodząc z domu - przez iPKO

przeczytasz w 2 min.

Tak łatwo jeszcze nie było: każdy zainteresowany może już założyć firmę bez wychodzenia z domu, przez Internet. – „Wprowadzenie usługi rejestracji firmy przez bankowość elektroniczną to nowatorskie rozwiązanie na naszym rynku” – zachwala PKO Bank Polski.

Aktualizacja, 26 stycznia 2018: Nie trzeba było długo czekać na realizację obietnic. Od dzisiaj PKO Bank Polski umożliwia założenie przedsiębiorstwa bez wychodzenia z domu, przez Internet, w zaledwie kilka lub maksymalnie kilkanaście minut (otwierając przy okazji rachunek firmowy). Więcej informacji o tym, jak zarejestrować firmę przez iPKO można znaleźć na stronie usługi.

„PKO Bank Polski od lat skutecznie wspiera polską przedsiębiorczość, dostosowując ofertę do aktualnych potrzeb małych i średnich firm. Umacniamy pozycję czołowego partnera biznesowego dla polskich firm i codziennie pomagamy im rozwijać biznes. […] Nowe rozwiązanie, umożliwiające łatwe i szybkie otwarcie firmy w serwisie transakcyjnym iPKO to naturalna konsekwencja naszej strategii w zakresie cyfryzacji” – powiedział Jan Emeryk Rościszewski z PKO. 

Warto wspomnieć, że nad podobnymi rozwiązaniami pracują między innymi mBank i Bank Pekao.

 

News, 4 stycznia 2018: Ministerstwo Cyfryzacji i kontrolowany przez Skarb Państwa bank PKO BP chcą, by zakładanie firmy było maksymalnie uproszczone. Dzięki nowej umowie możliwe będzie zarejestrowanie przedsiębiorstwa bez konieczności wychodzenia z domu – za pośrednictwem platformy bankowości internetowej.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, z poziomu serwisu iPKO możliwe będzie szybkie i bezproblemowe założenie firmy, zarejestrowanie jej w CEIDG i otworzenie rachunku firmowego (naturalnie w PKO BP). Wszystko to bez wychodzenia z domu ani konieczności wypełniania dokumentów, po czym dostarczania ich do rozmaitych instytucji.

Do założenia firmy w ten sposób potrzebne będzie konto w PKO oraz Profil Zaufany do potwierdzenia tożsamości (który to jednak również można założyć przez platformę internetową). Jak komentuje Adam Marciniak nadzorujący obszar informatyki i usług w PKO BP – „dzięki naszej nowej usłudze [osoby, które chcą zarejestrować działalność gospodarczą w CEIDG] będą mogły to zrobić bez zbędnej biurokracji”.

Wiceminister Rozwoju Tadeusz Kościński zwraca uwagę na to, że nowa usługa może być interesującym rozwiązaniem dla wielu Polaków. – „Każdego dnia w Polsce rejestrowanych jest w CEIDG ok. 1000 nowych firm. Blisko 70% z nich zakładana jest poprzez wizytę w urzędzie. […] Usługa udostępniona przez PKO BP znacząco rozszerza zakres wykorzystania użytecznych rozwiązań online. Mamy nadzieję, że możliwość założenia firmy przez systemy e-bankowości spotka się z dużym zainteresowaniem Polaków i spowoduje, że większość przedsiębiorców będzie obsługiwać swoją firmę elektronicznie”.

Źródło i ilustracja: PKO BP

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mighn
  1
  Nie rozumiem, czemu bank dostaje uprawnienia urzędu państwowego? - czy nie jest to aby dawanie banksterom zbyt dużej władzy do ręki?
  • avatar
   cosby
   0
   Tak proste to będzie jak uzyskanie przez iPKO profilu zaufanego. Po wszystkim skończyło się na wizycie w skarbówce, anulowaniu profilu utworzonego w PKO i ponownym utorzeniu już w urzędzie. Defacto straciłem więc czasu więcej niż gdybym od razu zawitał w US. W naszym kraju długo jeszcze nic nie będzie proste...
   • avatar
    Fiona
    -3
    Do tego banku zaciągną mnie jeśli przystawią mi odbezpieczoną (i nabitą) broń do głowy.

    Nie chcę mieć z nimi , nigdy nic wspólnego !!!!
    • avatar
     cosby
     0
     A tu był dubel mojego posta. Benchmark nie ogarnia?