Gry na konsole

PlayStation 5 i kwestia VR - tak Sony rozwiązuje problemy

przeczytasz w 1 min.

Czy gogle PlayStation VR są kompatybilne z PlayStation 5? A czy będzie w ogóle w co grać? Wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat, znajdziesz w tym miejscu.

Jeżeli czekasz na PlayStation VR 2, to… nie czekaj. W najbliższej przyszłości taki zestaw raczej się nie pojawi. Do swojej nowej konsoli PlayStation 5 możesz jednak podłączyć pierwszą generacją PSVR. Co jednak trzeba podkreślić – nie jest to zupełnie bezproblemowe. Okazuje się bowiem, że potrzebujesz przejściówki.

Jak podłączyć PlayStation VR do PS5? 

Tak jak zostało to wspomniane – potrzebujesz specjalnej przejściówki. To adapter, dzięki któremu PlayStation Camera z PS4 jest kompatybilna z PS5. Gdy już go masz, to:

 • podłącz adapter do gniazda USB typu A z tyłu konsoli
 • i do kamery, korzystając z portu AUX.

Adapter, o którym mowa, możesz zamówić za pośrednictwem oficjalnej strony PlayStation. I wiąże się z tym bardzo dobra wiadomość, mianowicie… 

Adapter do PlayStation Camera otrzymasz za darmo

Otwarcie konsoli PlayStation 5 na rzeczywistość wirtualną nie będzie cie kosztować ani złotówki więcej niż miało to miejsce w przypadku PS4. Jeśli masz swój zestaw PlayStation VR, otrzymasz adapter zupełnie za darmo. Jeśli chcesz skorzystać, przygotuj numer seryjny swojego egzemplarza PSVR i wypełnij formularz rejestracyjny.

Czy to miły gest, czy może jednak zwykła uczciwość ze strony Sony? Jakkolwiek by nie było, najważniejsze jest to, że problem został rozwiązany (albo wkrótce zostanie, bo na razie mogą występować trudności podczas zamówienia – do premiery konsoli powinny jednak odejść w zapomnienie). 

Gry VR na PS5. Jak to wygląda?

Dzięki wstecznej kompatybilności, w zdecydowaną większość gier VR, jakie powstały z myślą o PS4, zagramy także na PlayStation 5. Jeśli zastanawiasz się, co konkretnie warto sprawdzić, to koniecznie zajrzyj do naszego rankingu najlepszych gier na PlayStation VR

Źródło: Sony, informacja własna

Czytaj dalej o PlayStation 5: 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wojtas1PL
  1
  Nadal nic na ten temat nie wiemy. Czy gry na PS5 będą wspierały oryginalne PSVR? Czy PSVR2 będzie wspierać gry z PS4? To są palące pytania bez odpowiedzi.
  • avatar
   raffal81
   0
   Ciekawe jak z przyszłymi grami na PS5 pod VR, bo chciałbym nowe Gran Turismo ograć, ale coś mi się wydaje że niestety pozostanie tylko ogrywanie gier z PS4 pod VR. No ale tego w sumie można było się spodziewać, nowy VR ma wyjść gdzieś w 2022 roku.