• benchmark.pl
 • Gry
 • Co skrywa wnętrze PlayStation 5? Konsola rozebrana na części
Gry

Co skrywa wnętrze PlayStation 5? Konsola rozebrana na części

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
37 komentarzy Dyskutuj z nami

Jak zbudowane jest PlayStation 5? Jak rozmieszono poszczególne podzespoły? Sony przygotowało materiał wideo, który powinien zainteresować wszystkich zakręconych na punkcie technologii.

Tak wygląda wnętrze PS5

Specyfikację oraz wygląd PlayStation 5 znamy już od pewnego czasu. Prace nad konsolą trwały od 2015 roku i zanim będziemy mogli oceniać ich efekty w grach możemy rzucić okiem na to, jak wszystko prezentuje się nie tylko z zewnątrz, ale też w środku.

Na przygotowanym przez Sony materiale wideo mamy dwójkę bohaterów. To Yasuhiro Ootori oraz konsola PlayStation 5. Jeden z wyżej postawionych pracowników japońskiego producenta nie tylko przedstawił rozmieszczenie wszystkich portów, ale też krok po kroku rozmontował urządzenie. Możemy przekonać się, że ściągnięcie obudowy (paneli) będzie tu bardzo proste, ale to dopiero początek całej zabawy. Dopiero później pojawia się konieczność wykorzystania narzędzi, a także posiadania odpowiedniej wiedzy. Już teraz padają ostrzeżenia w kierunku przyszłych właścicieli, aby samodzielnie nie próbować powtarzać przedstawionych tutaj czynności.

PlayStation 5 ma rozbudowane chłodzenie i miejsce na dodatkowy dysk

Poza podzespołami, które nie budzą niczyjego zdziwienia są tutaj kwestie, które wysuwają się przed szereg. Przede wszystkim nie sposób nie zauważyć, że zgodnie z deklaracjami zastosowano rozbudowane chłodzenie, do budowy którego wykorzystano nie tylko radiator, pokaźny dwustronny wentylator, ale również ciekły metal.

Kilka dni temu poruszona została kwestia pojemności dysku SSD, faktycznie do dyspozycji graczy pozostaną tu tylko 664 GB. Nie należy nastawiać się na możliwość jego szybkiej i prostej wymiany. Dołożenie dodatkowej przestrzeni na dane (rzecz jasna głównie na gry) będzie tu jednak możliwe. Sony podeszło do tematu inaczej niż Microsoft, decydując się na zastosowanie slotu umożliwiającego podłączenie drugiego dysku pod PCIe Gen 4.0. Wybór powinien być zatem spory, aczkolwiek zawężony do najszybszych dysków.

Premiera PlayStation 5 za nieco ponad miesiąc

Na naszym rynku PlayStation 5 zadebiutuje 19 listopada. Nie jest jednak pewne, że wszyscy zainteresowani będą mogli cieszyć się konsolą już tego dnia. Producent ma spore problemy z przedsprzedażą i zadbaniem o wystarczającą liczbę egzemplarzy. Niektóre sklepy informują klientów, że dostawy będą opóźnione.

Źródło: PlayStation, twitter - @Zuby_Tech

Warto zobaczyć również:

Komentarze

37
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  Trzeba w koncu przyznac ze przemysleli chlodzenie nareszcie.
  Ciekly metal tez napawa optymizmem bo w PS4pro daje srogą róznice.
  Chlodzenie jest duże a sposob chlodzenia sensowny bo teraz beda praktycznie 2 strumienie ktore schlodzą tez pamieci.
  Jest ok, choc wyglad dalej niekoniecznie mi sie podoba.
 • avatar
  leto1987
  zaprojektowane zgodnie ze sztuką, szkoda że do takiej brzydkiej obudowy to wsadzają.
 • avatar
  Ciekawski_
  Jest szansa, że to nie będzie taki "wyjec" jak standardowa PS4 :)
 • avatar
  michal_mat
  I nagle XSX okazał się być stosunkowo niewielką, skromnie zaprojektowaną konsolą.... Wielka jest.
  Przez te łatwo zdejmowane boczne panele będzie łatwa customizacja, pojawi się pierdylion wersji na aliexpress :). Fajnie.
 • avatar
  danieloslaw1
  jak bedzie suszarka to ludzie bedą pisać żeby obudowe zciagnać
  Nie jest tak że ciepły metal po 2-3 latach zespoli sie z rdzeniem? Na necie pełno filmików pokazujących jak po 1-2 roku ciekły metal trzeba zdrapywać z rdzenia. Powodzenia w odczepianiu rdzenia od chłodzenia po 2-4 latach :))
  -1
 • avatar
  velkoz
  W sumie to odstawili lipę. Mogli poczekać do premiery zen3 i wstawić CPU 5600 lub 5800. A tak premiera ps5 na starych gratach.
  -1
 • avatar
  Klops
  Żeby działało, trzeba to tak rozłożyć? Taki unboxing? Noo, to żeś się przedstawił nam Ps5, przed milionami słuchaczy.
  -6
 • avatar
  Erikson83
  Jak szafka z ikjejiii
 • avatar
  Ziomboy451
  No teraz no mi się nawet podoba. Konstrukcja jest dobrze zaplanowana. Podejrzewam, że z wyjściem jakieś wersji pro. Poprawią to co będzie najgorsze w bebechach i wtedy niech pokażą różnice w konstrukcji. Czekam z niecierpliwością :)
 • avatar
  PePe_PL
  "Sony podeszło do tematu inaczej niż Microsoft, decydując się na zastosowanie slotu umożliwiającego podłączenie drugiego dysku pod PCIe Gen 4.0. Wybór powinien być zatem spory, aczkolwiek zawężony do najszybszych dysków"

  Na razie wygląda na to, że pasuje Samsung 980 PRO oraz ten nowy WD_BLACK SN850 NVMe SSD.
 • avatar
  sn00p
  Fajne jest to że w PS5 można zamontować NVMe M.2 SSD. Co wyjdzie o wiele taniej niż ten zewnętrzny dysk w XBox za ponad tysiaka. pcgamer.com/the-playstation-5-supports-standard-pc-sized-nvme-m2-ssds/
 • avatar
  BrumBrumBrum
  to coś jest wielkości peceta!!!! AAAaaaaa......!!!!