Internet

Problemy Polsatu po meczu Bayern-Barcelona

przeczytasz w 1 min.

Awaria Cyfrowego Polsatu, która uniemożliwiła widzom obejrzenie transmisji meczu Bayern-Barcelona nie pozostała bez echa. Do UOKiK wpłynęły dziesiątki skarg.

Pechowy mecz Bayern-Barcelona - przynajmniej dla Polsatu

Cofnijmy się odrobinę w czasie do 13 września - tysiące Polaków przed godziną 20:00 zasiadło przed telewizorami i komputerami, aby obejrzeć występ Lewandowskiego w meczu FC Barcelona - Bayern Monachium.

Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie awaria Polsat Box Go, która wystąpiła akurat przed transmisją. Tym samym wszyscy, którzy zapłacili za dostęp do meczu mogli jedynie obejrzeć komunikat mówiący o tym, że „Serwer napotkał niespodziewane problemy. Spróbuj ponownie później”.

Mleko się rozlało, na Polsat Box Go bił się w pierś przepraszając klientów za pośrednictwem profilu na Facebooku, ale zawiedzeni widzowie postanowili zażądać pociągnięcia Polsatu do odpowiedzialności.

Dziesiątki skarg przeciwko Polsatowi trafiło do UOKiK

O sprawie informuje portal wirtualnemedia.pl, który rozmawiał z przedstawicielem UOKiK. Jak wynika z rozmowy, we wrześniu do urzędu wpłynęło niespełna 40 skarg konsumenckich: „Zdecydowana większość z nich w związku z zakłóceniami transmisji meczu Bayern-Barcelona”.

Tak liczne zgłoszenia nie mogły obejść się bez reakcji UOKiK. Urząd natychmiast wymusił na Cyfrowym Polsacie przedstawienie wyjaśnień dotyczących problemów z realizacją transmisji.

Powód wystąpienia problemów na platformie Polsat Box Go nadal pozostaje nieznany, a Cyfrowy Polsat uchyla się od komentarzy w tej sprawie. Zapytaliśmy biuro prasowe spółki, czy podobne problemy mają szansę wystąpić w przyszłości w trakcie szczytowego zainteresowania podobnymi wydarzeniami sportowymi. Wrócimy do Was z aktualizacją, jeśli uzyskamy odpowiedź.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  antytalent
  10
  TW Zegarek pożałował na serwery.
  • avatar
   pawluto
   8
   Czy właściciel Polsatu mógłby kupić sobie cichszy helikopter ???
   Nie każdy musi słuchać warkotu jego helikoptera gdy jaśnie pan kapuś TW leci sobie i ląduje na dachu Polsatu...
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    40 skarg to oficjalna liczba. Hmmm. Tak dość kłopotliwe jest zgłoszenie skargi do odpowiedniej instytucji, prościej napisać na jakiś tam społecznościowych essach, których nikt nie traktuje poważnie. Szkoda. Procedury zgłaszana skarg i wyłudzenia danych osobowych w tych wypadkach też są bardzo niewygodne dla zainteresowanych.
    • avatar
     z3us_pl
     3
     Ja już się kiedyś nabrałem na iple na euro 2012. I zamiast zwrócić kasę, przedłużyli mi tę niepotrzebną usługę o miesiąc. Od tamtej pory złamanej złotówki do polsratu nie dałem.
     • avatar
      maluszek88
      2
      Jak wgl można lubić piłkę nożną. To jest takie nudne że tylko prości ludzie to oglądaja i czerpią z tego radość. Typowa rozrywka dla niższych klas społecznych o niezbyt wysokiej inteligencji za to mocno rozwiniętych neuronach lustrzanych. Raczej się nic w pokoleniu tok toka-raka z tym sie nie zmieni a nawet pogorszy
      • avatar
       Adrianwo
       1
       Własna infrastruktura operatora usługi VOD nigdy nie wystarczy!
       • avatar
        jozek23
        1
        Z satelity działało
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         z tego co widzę, to całe to polsacisko co chwila zalicza wtopy w internetowym streamingu. i to już jest bez znaczenia jaką imprezę sportową transmitują. wcale się nie dziwię że ludzie piracą streamingi. przynajmniej działają. ja się od tego trzymam z daleka. polszmat.