Internet

Portal o sieciach szerokopasmowych w Polsce

przeczytasz w 1 min.

szerokopasmowapolska.pl to serwis internetowy, który w całości został poświęcony problemowi budowy sieci szerokopasmowych na terenie naszego kraju.

 Warto przeczytać:
 

W Polsce, proces budowy regionalnych sieci szerokopasmowych rozpoczął się kilka lat temu i pomimo teoretycznie szerokiego strumienia Euro płynącego do Polski z funduszy europejskich, do dnia dzisiejszego inwestycje w infrastrukturę szerokopasmową napotykają na szereg barier natury prawnej, technicznej, rynkowej.

W swoich założeniach portal szerokopasmowapolska.pl ma w sposób niezależny informować o aktualnym stanie wdrożeń, nowinkach technicznych oraz zmianach w prawie.

Twórcy mają nadzieję, że w przyszłości stanie się on miejscem wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy inwestorami, oraz dostawcami rozwiązań. Informacje zamieszczane w serwisie mają inspirować i dostarczać wiedzy osobom oraz instytucjom od których zależy rozwój sieci szerokopasmowych w kraju.

Źródło: szerokopasmowapolska.pl

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fourth Illusion
  0
  jest przeciez szeroko pasmowa neostrada 20mb :D za 60zl hehe...
  • avatar
   Player1
   0
   Tak, jeśli pominąć fatalną obsługę klienta, fakt iż tak naprawdę łącze 20 mb w tepsie oznacza "do 20 mb" i nie jest to prędkość gwarantowana, to że krosowanie linii może trwać nawet 2 tygodnie (podobnie jak określenie przyczyny usterki), to w zasadzie Neostrada nie jest taka zła...
   • avatar
    Michur
    0
    Bardzo dobry pomysł, powinno sie tam również znalezc zastosowanie urządzen sieciowych pod daną siec dla zwykłego użytkownika
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Moim zdaniem podawanie jako przykładu kiepskiej jakości bardzo drogiego pseudo-łącza internetowego w muzealnej już technologii ADSL nie jest w interesie internautów. TP_Orange to firma obca, i do tego niedawny monopolista - zdzierca.

     Moim zdaniem tylko kilka-kilkadziesiąt róznych inicjatyw oferujących szerokopasmowy dostęp do internetu z 5-15% udziałem firmy francuskiej, w różnych cenach - w tym darmowy z ograniczonym pasmem 128-512 kBps - stworzy w Polsce normalną sytuację na rynku internetu.

     Procentowy udział TP w dostawie internetu MUSI szybko spaść - w naszym wspólnym interesie.
     • avatar
      otomi
      0
      No tak, niektórzy to mają szczęście i podłączona linię telefoniczną :P