Gry

Ubisoft ma problemy z trybem online w Watch Dogs: Legion. Zdecydowanie najgorzej jest na PC

przeczytasz w 1 min.

Wprawdzie Watch Dogs: Legion trafił na rynek już kilka miesięcy temu, ale wciąż nie można określać go mianem gry kompletnej. I zanosi się na to, że taki stan rzeczy jeszcze potrwa.

Tryb multiplayer w Watch Dogs: Legion sprawia problemy

Nie robiono tajemnicy z tego, że Watch Dogs: Legion zadebiutuje z pewnymi brakami, którego zostaną z czasem uzupełnione. Dotyczyło to między innymi trybu multiplayer. Ustalono, że zostanie on oddany w ręce posiadaczy gry 9 marca. I to, w sporej mierze, jest już jednak nieaktualne.

Na ostatniej prostej napotkano na poważne błędy, przede wszystkim w wersji PC. Sytuacja jest na tyle poważna, że zdecydowano się opóźnić wdrożenie trybu multiplayer na bliżej nieokreśloną przyszłość. Twórcy muszą wyeliminować problem powodujący wyłączanie się gry na niektórych konfiguracjach sprzętowych.

W przypadku konsol jest lepiej, ale również pod górkę. Tu premiera trybu multiplayer odbędzie się 9 marca, ale początkowo bez opcji rozgrywki w wariancie Tactical Ops. Dodatkowo posiadacze konsol PlayStation 4 i PlayStation 5 nieco dłużej poczekają na w pełni funkcjonalny czat. Wymienione elementy mają pojawić się 23 marca.

Co znajdziemy w trybie online Watch Dogs: Legion?

Dla porządku wypada wyjaśnić, a właściwie przypomnieć, że zmagania wieloosobowe zostaną wprowadzone poprzez bezpłatną aktualizację.

Już wcześniej ujawniono, że pozwolą one na zabawę w maksymalnie 4-osobowych zespołach. Dostępnych będzie kilka wariantów rozgrywki. Poza możliwością swobodnego przemieszczania się po mieście i wykonywania dowolnych aktywności można spodziewać się nowych misji współpracy dla 2-4 graczy, pięciu misji fabularnych Przywódca stada (wspomniane wyżej Tactical Ops) oraz trybu PvP o wiele tłumaczącej nazwie - arena spiderbotów. Będzie to klasyczny deathmatch, ale główną rolę odegrają uzbrojone roboty-pająki.

Aktywność online przyniesie graczom punkty doświadczenia i różnego rodzaju drobne nagrody, np. unikatowe przedmioty kosmetyczne.

Źródło: twitter - @watchdogsgame, IGN

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ECRYGIGS
  2
  Watch Dogs: Legion można kupić w Ubisoft Connect za 59,99zł, a ultimate za 119.99zł. Nie wiem jakim trzeba być ignorantem by kupywać w wymienionych sklepach. Nie posiadam tej gry, ale rozważam kupno z pakietem Vallhalla za 109zł ( jak wprowadzą tryb współpracy ).
  • avatar
   jowaj42181
   -1
   Zacząłem dopiero półtora miesiąca wcześniej i dostałem 2 czek na sumę 2200 $ ... to najlepszy wybór, jakiego dokonałem od dłuższego czasu! „Bardzo wam wdzięczny za danie mi tej niezwykłej szansy na czerpanie korzyści z domu. Te dodatkowe pieniądze zmieniły mnie z wielu punktów widzenia, błogosławcie wasze serce!”.......

   Netprofit10.com
   • avatar
    Dudi4Fr
    0
    Bardzo bym chciał zobaczyć w jakim stanie była ta gra i zwłaszcza to multi w listopadzie 2019, kiedy miała być premiera. Skoro z rokiem opóźnienia podstawka była absolutną porażką i nawet po prostu pół roku łatek to dalej śmiech na sali, a co musiało dziać się w multi nad którym siedział osobny zespół przez dodatkowe półtora roku i nawet aloha nie daje rady...

    Widać u Ubisoft-u nic nowego gry w dniu premiery skończone na 40-60% a resztę się wyklepie po premierze.
    • avatar
     Kenjiro
     0
     Z ciekawości zapytam. Czy WD:L jest cokolwiek wart dla gry jednoosobowej? Czy kampania/historia jest warta zakupu gry? Multiplayer mnie w ogóle nie interesuje.