Gry

Ubisoft pracuje nad nowym Prince of Persia w 2D?

przeczytasz w 1 min.

Wielki powrót Księcia?

Prince of Persia

Ubisoft pracuje nad nową odsłoną serii Prince of Persia i wykorzystuje do tego silnik UbiArt – taka pogłoska pojawiła się na francuskim Portail du Jeu Video. Być może to tylko plotka, ale warto się temu przyjrzeć.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Francuzów, nowe przygody Księcia miałyby wykorzystywać silnik UbiArt Framework. Ten sam, który „napędza” Rayman Origins i Rayman Legends, jak również niewydane jeszcze Chilf of Light oraz Valiant Hearts. 

Oznacza to, że w kolejnej odsłonie Prince of Persia twórcy mieliby powrócić do stylu dwuwymiarowego. No właściwie 2,5D, bo sam bohater miałby wyglądać i poruszać się jak model 3D. Z kolei pod względem samej rozgrywki, nowy Prince miałby niewiele różnić się od swoich klasycznych poprzedników. 

Przypomnijmy, że ostatnia część Prince of Persia – Zapomniane Piaski – została wydana cztery lata temu i spotkała się z dość mieszanym przyjęciem, czego dowodem jest średnia ocen na poziomie 75 proc. W styczniu ubiegłego roku CEO Ubisoft Montreal powiedział z kolei, że historia Księcia została chwilowo wstrzymana. Czyżby nadszedł czas na odrodzenie? 

Serwis VideoGamer skontaktował się z Ubisoftem w sprawie tej pogłoski. Firma odmówiła jednak jakiegokolwiek komentarza. A tak w ogóle – chcielibyście powrotu Prince of Persia w 2D?

Źródło: VG247, IGN

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Z kolei pod względem samej rozgrywki, nowy Prince miałby niewiele różnić się od swoich klasycznych poprzedników.

  No tylko regeneracja hp, save w każdym miejscu i nielimitowane życia
  • avatar
   piccardo
   6
   Remake + poziom dla idiotów :D
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Prince of Piersia :P
    • avatar
     neo937
     0
     Ja co prawda nie pamiętam czasów pierwszych Prince of Persia, ale bardzo dobrze pamiętam jak wychodziły Piaski Czasu, z tą swoją cukierkową grafiką, potem dosyć trudna część czyli Dusza Wojownika, no i na zwieńczenie trylogii Dwa Trony.

     Jedyna poważna gra jakąUbi wydało w ciągu ostatnich trzech lat to chyba Splinter Cell Blacklist, bo tak to same średniaki. A z tym nowym PoPem to pewnie chcą trafić do młodszych graczy, a nie starych wyjadaczy.
     • avatar
      Dragonik
      0
      Poczekamy zobaczymy.
      • avatar
       Wiskas
       0
       Ja bym chętnie zagrał w remake "Sand of time" jak wyjdzie nowy PoP napewno się nim zainteresuję...