Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ECRYGIGS
  4
  Chromiu chce więcej papu! https://media.giphy.com/media/11mwI67GLeMvgA/giphy.gif
  • avatar
   Lister
   2
   Nie wiem jak nowa Opera, ale w starej tak właśnie działało cofanie i powracanie na stronę i żadnego zjadania RAMu nie było...
   • avatar
    Silver
    1
    Pomijając kwestię wbudowanego szpiegowania inne przeglądarki nie dość, że działają nieco lepiej to zużywają znacznie mniej RAM-u. Obecnie chyba tylko Firefox odstaje w prędkości. Jak dla mnie to dziwne, że sporo implementacji pochodzi od Google - chociażby silnik Chromium a jednak nie potrafią tego dobrze zoptymalizować.
    • avatar
     bIeblebleble
     1
     Powinien być pełny cache w RAM. SSD by się tak szybko nie zajechało.
     16 GB niewykorzystane a tak to by był z niej jakiś pożytek.
     • avatar
      Janisz
      1
      Zużywają się klocki hamulcowe, zużywa się paliwo, dywan, łożyska, papier toaletowy, a teraz jeszcze RAM?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Po dekadzie dałem szansę Operze. Chrom wyleciał na dobre. Crypto Wallet, Twitter, WatsApp i Messanger wbudowane. Do tego Spotyfi bez reklam, Adblock blokuje wszystko także w YT. Naprawdę pozytywne zaskoczenie jak stara poczciwa Opera poszła do przodu. No i dla mnie największa funkcjonalność czyli system kart/zakładek zwany workspaces. Mamjedną dedykowaną krypto z 20 otwartymi stronami, jeden sprawom codziennym, następna dycha, jeden polityka z kilkoma. Wszystko lata bez problemu i jest poukładane a nie jak na Chromie 30 kart otwartych na jednym pasku że się ciężko połapać co i gdzie. Zużycie pamięci 18GB przy 45 kartach. Nic nie muli. No i zintegrowany VPN za friko który naprawdę działa, Zatoka Piratów stoi otworem.
       • avatar
        studionti
        0
        Mam 16Gb RAM od kilku lat. Nie widzę problemu żeby zacząć to wykorzystywać. Oczywiście powinna być opcja oszczędzania pamięci dla tych, którzy mają jej niedobór.