Routery

Ten router jest pewnie szybszy niż twój - i po kablu, i bez

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
28 komentarzy Dyskutuj z nami

Praca zdalna wymaga szybkiego i niezawodnego połączenia, jak również odpowiednich zabezpieczeń. Router QNAP QHora-301W ma to właśnie zapewniać – spójrzmy, jakie są przemawiające za tym argumenty.

QNAP QHora-301W – router 10GbE + Wi-Fi 6

Kierowany przede wszystkim do przedsiębiorstw QNAP QHora-301W sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzeba szybkiej łączności. Dwa porty 10GbE dbają o tę przewodową (wraz z gigabitowymi portami LAN w liczbie sztuk: 4), a standard Wi-Fi 6 (802.11ax) – o tę bez kabli. W tym drugim nie bez znaczenia jest również obecność ośmiu anten oraz obsługa MU-MIMO – dzięki temu sygnał jest silny i stabilny, nawet przy wielu podłączonych urządzeniach. Dodać wypada, że maksymalna prędkość Wi-Fi wynosi w tym przypadku 3600 Mb/s

Szybkość samego połączenia to jedno, ale istotna jest również wydajność urządzenia. Można być o nią spokojnym, bo w środku znajduje się czterordzeniowy procesor Qualcomm klasy enterprise, o taktowaniu 2,2 GHz. Ma on do pomocy 1 GB pamięci RAM, co brzmi lepiej niż dobrze. 

QNAP QHora-301W router

Przejdźmy już tymczasem do konkretnych możliwości. Ich listę otwiera elastyczna konfiguracja sieci, a wśród godnych uwagi rozwiązań wymienić należałoby technologię QuWAN (a więc szansę na tworzenie topologii Mesh VPN), automatyczny failover WAN, Virtual AP (pozwalające na skonfigurowanie nawet 6 niezależnych grup SSID), zaawansowane szyfrowanie, obsługę Deep Packer Inspection, firewalla oraz centralne zarządzanie w chmurze. 

Router do pracy zdalnej – na jej potrzeby

„Szybko rosnąca popularność aplikacji wymagających do sprawnego działania bardzo szybkich połączeń sieciowych oraz upowszechnianie się telepracy sprawiają, że firmy muszą inwestować w bezpieczne i szybkie technologie Wi-Fi 6 oraz 10GbE” - powiedziała Product Manager, Judy Chen, wskazując router QNAP QHora-301W jako odpowiedź na te właśnie potrzeby.

Router QNAP QHora-301W trafił już do sprzedaży – jego cena wynosi około 1600 złotych

Źródło: QNAP

Czytaj dalej o routerach: 

marketplace

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  "Ten router jest pewnie szybszy niż twój - i po kablu, i bez" Gimazianlna edukacja ( face palm ) Ten router jest pewnie szybszy niż twój! Po kablu i przez Wi-Wi :) Wróć do szkoły Wojciech :)
  10
 • avatar
  pAwEx
  Jak prezes zobaczy kwotę to powie, a za 160 się nie da kupić?!
 • avatar
  Raider0001
  to że ma 3600 Mb/s teoretycznej prędkości wifi nie znaczy że tyle wyciąga, pewnie miałby problemy już powyżej 400 megabitów
 • avatar
  Aquagen
  Szkoda tylko, że żaden LANowy nie jest 10G - wtedy byłby rzeczywiście ideał.
 • avatar
  Virtus
  A są tej klasy routery ale bez Wi-Fi?
  Taki chętnie bym sobie kupił.
 • avatar
  Marc1n
  Tylko 10GBE? A gdzie SFP+ albo SFP28?
 • avatar
  Kenjiro
  O ile NASy robią całkiem dobre, to z routerami mogą skończyć jak Synology, gdy się okazało, że linie routerów i NASów są niekompatybilne i nie da się na routerze zainstalować żadnych gotowych paczek z NASów. Do tego Synology najwyraźniej nie radził sobie z problemami wieku dziecięcego i w zasadzie obecny stan routerów Synology jest "lepiej nie ruszać".
  Z QNAPem może być podobnie, bo pomiędzy NASem, a routerem jest przepaść funkcjonalna.
  -1
 • avatar
  lynx_77
  10 GBe - no i po co ? Przeciętny laptop lub stacja robocza nie jest w stanie wykorzystać nawet 100Mbit bo się po prostu zatyka. Poza tym np. taki AVM 7560 można mieć za 1/4 tej kwoty który posiada Voip, DECT, NAS i wiele innych rzeczy których nie sposób wymienić. Pozdrawiam
  -4
 • avatar
  pawluto
  Szybszy to napewno nie jest ale napewno droższy...!!!
 • avatar
  Gnom_Z_Piany
  Do pracy zdalnej taki router jest niepotrzebny. I tak zazwyczaj są to albo aplikacje webowe, albo lokalne i zamapowany zdalny dysk, albo .... praca na terminalu windows. To wszystko się wyrabia na starym wifi 2,4GHz :) które spokojnie potrafi uciągnąć 2 sesje nauczana zdalnego, i 2 sesje pracy zdalnej. Czyli zwykły stary router 2.4GHz zapięty na zewnątrz łączem 10Mbps lub czymś takim w okolicy spokojnie wyrabia.

  Akurat wiem to z osobistej praktyki.
  Więc po co proponować taki zakup, zresztą dosyć drogi (w artykule ok. 1600zł)? skoro spokojnie wystarcza routerek za ...... mniej niż 100zł ?
 • avatar
  Much_
  No i teraz mój synology 2600ac jest faktycznie wolniejszy hmmmm