Myszki

Najszybszy gryzoń na świecie. Razer zaskakuje

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Oto Razer Viper 8KHz. Podczas gdy producenci prześcigają się w tym, kto stworzy myszkę o wyższym wskaźniku DPI, Razer poszedł swoją drogą i postanowił poprawić zupełnie inną właściwość.

Razer Viper 8KHz to najszybsza myszka na świecie. Dzięki technologii HyperPolling

Standardem w branży jest raportowanie z częstotliwością 1000 Hz (co oznacza tyle, że sygnał odczytywany jest co milisekundę). Razer poszedł nie o krok, lecz o kilka kroków dalej, tworząc technologię HyperPolling, zwiększającą tę częstotliwość do zdumiewających… 8000 Hz. Nie można więc mieć wątpliwości, że pierwszy wyposażony w nią model – Razer Viper 8KHz – to najszybszy gryzoń na rynku. Sam producent deklaruje, że otwiera tym sprzętem „nową erę responsywności, szybkości i niezawodności w grach”

(Osiągnięte przede wszystkim poprzez wykorzystanie szybszego mikrokontrolera USB) raportowanie 8000 Hz oznacza, że aż 8000 razy w ciągu każdej sekundy myszka wysyła, a komputer odbiera informacje o kliknięciach i nawet najdrobniejszych ruchach. Nie ma mowy o zacięciach, także tych najmniejszych. Według Razera jest to naturalny kolejny krok po tym, jak zwiększono do niesamowitych wartości czułość myszek. Na przykład Razer Viper 8KHz ma sensor Focus+, mogący pracować w rozdzielczości aż 20 000 DPI

Razer Viper 8KHz myszka

Co jeszcze ma i ile kosztuje Razer Viper 8KHz?

O pierwszorzędnej szybkości świadczą też inne cechy tego gryzonia. Warto w tym miejscu wspomnieć choćby o akceleracji 50 G (z dokładnością 99,6%) czy przyspieszeniu sięgającym 650 IPS. Do tego dochodzą superszybkie przełączniki optyczne (które przy okazji są też wytrzymałe i 70 milionów kliknięć nie robi na nich wrażenia). Nie bez znaczenia jest również niewielka waga, wynosząca 71 gramów, a wisienką na torcie jest przewód Speedflex, redukujący opór do absolutnego minimum, szczególnie w połączeniu ze ślizgaczami z PTFE. 

Myszka – która tak jak jej poprzedniczka – oferuje również zaawansowane oprogramowanie Synapse 3, podświetlenie Chroma RGB, 7 programowalnych przycisków i hybrydową pamięć – kosztuje 89,99 euro

Źródło: Razer

Czytaj dalej o myszkach: 

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DarioX7
  3
  https://www.youtube.com/watch?v=gOQNRvJbpmk
 • avatar
  mgkiler
  3
  Te liczby to już chyba jak u audiofilów. Parametry 10x powyżej możliwości percepcji ludzkich zmysłów, ale ludzie płacą. Kto w ślepym teście odróżni mysz 1000Hz od 8000Hz?
 • avatar
  axelbest
  3
  Czemu robią takie szpary w tych myszkach? Toż to brud się tam zbiera, podobnie jak tej myszce z obudową w stylu plastra miodu. Przecież czym więcej takich szpar - tym większa szansa, że do środka myszki dostanie się jakiś syf, a tym samym zaburzy pracę optyki.
 • avatar
  xxx.514
  1
  Wszystko ładnie, pięknie, ale windows wiesza się od samego patrzenia na niego, także ten...
 • avatar
  Ziomboy451
  0
  Myszki razora to ścierwo. Klawiatury mają dobre, ale myszki.. wolałbym A4Tech za 70zl
 • avatar
  greghostor
  -4
  True 8000 Hz (0.125 ms) polling rate
  Zdecydowanie za wolno...
 • avatar
  Demaskator
  -5
  Razer to przereklamowany szajs. Dostałem na urodziny model Viper Ultimate i po 3 dniach użytkowania myszka za kilka stów skrzeczy i skrzypi ha ha.
 • avatar
  eloskowy
  0
  Po co komu 8khz w myszce skoro w CSGO tickrate jest ustawiony na 64. Jedyną sensowną grą mi się wydaje osu.
 • avatar
  tomyey
  0
  Kolejne cyferki a prawda jest taka że i tak nie wykorzysa się tego jeszcze długo. To tak jak z dpi piszecie o 20k a tak na prawdę gryzoń efektywnie korzystać może tylko z 1k lub innego dpi wybranego z tysiąca możliwości w zależności od sensora w myszce bo każdy sensor ma swoje edpi.