Oprogramowanie

RIM BlackBerry: wyciekł plan wydawniczy marki na okres 2012-2013

przeczytasz w 2 min.

RIM ma kilka ciekawych produktów

Firma Research in Motion (RIM) niegdyś uważana za symbol luksusu i ekstrawagancji, dzisiaj nieco podupada, mimo wszystko stara się wyjść na prostą. Udało nam się dotrzeć do planu wydawniczego urządzeń firmy RIM na najbliższe miesiące.

Firma RIM ostatnie okresy finansowe zamykała głównie stratami, a jej sytuacja finansowa do najlepszych nie należy. Po ostatnich doniesieniach o jeszcze większych stratach koncernu, redukcji zatrudniania i opóźnieniu premiery systemu BlackBerry 10 OS, który miał odwrócić nieprzychylny trend, wkoło Research in Motion zaczęły kłębić się czarne medialne spekulacje.

blackberry 10 os plan wydawniczy dostępny wygląd smartfon dev

Jak się jednak okazuje, kondycja firmy jest nieco bardziej optymistyczna, gdyż firma ciągle planuje walkę o odzyskanie pozycji na rynku. Pomóc w tym ma kilka nowych urządzeń przewidzianych na okres od końca 2012 roku do początku IV kw. 2013 roku.

rim blackberry plan wydawniczy 2012 2013

Plan wydawniczy RIM rozpoczyna się jeszcze w IV kw. bieżącego roku, wówczas przewidziano debiut urządzenia BlackBerry PlayBook 4G - "Winchester 2", będzie to prawdopodobnie pod koniec sezonu turystycznego.

blackberry rim plan wydawniczy wygląd smartfon

W następnej kolejności w I kw. 2013 roku odbędzie się premiera długo wyczekiwanego, mającego wyciągnąć z tarapatów firmę RIM, systemu BlackBerry 10 OS. W tym samym czasie pojawią się również pierwsze urządzenia ze wspomnianym systemem, będą to smartfony z serii "L" obecnie nazywane kodowo "London", które docelowo nie będą oferowały sprzętowej klawiatury, a ich przedni ekran rozciągający się na prawie cały panel, zostanie pokryty ekranem dotykowym.

blackberry rim plan wydawniczy os 10 smartfon wygląd z bliska

W tym samym czasie, a przynajmniej w tym samym kwartale spodziewamy się debiutu smartfonu z serii "N", nazywanego kodowo "Nevada". Urządzenie ma przypominać dotychczasowe produkcje RIM, oferujące klawiaturę QWERTY.

Na przełomie I i II kwartału, firma RIM udostępni aktualizację oprogramowania do wersji BB OS 10, dla kilku debiutujących wcześniej urządzeń. Na chwilę obecną nie znamy modeli, które mogą liczyć na aktualizację, prócz BB PlayBook. Na przełomie II i III kwartału premierę ma mieć tajemnicze urządzenie "Nashville", o którym wiadomo jedynie, że będzie wyposażone w system BlackBerry 10 OS.

rim blackberry plan wydawniczy prezentacja konferencja

W III kw. zadebiutuje tablet Blackforest opatrzony numerem 128, na chwilę obecną wiadomo jedynie, że będzie wykorzystywał najnowszy system BlackBerry 10 OS oraz, że zaoferuje nieco większą matrycę ekranu niż PlayBook 4G.

Nie wiadomo co kryje się pod dopiskiem 128, być może jest to odniesienie do zamontowanej ilości pamięci wewnętrznej flash, jednak w tej chwili to już czyste spekulacje, gdyż na oficjalne szczegóły przyjdzie nam trochę poczekać.

rim plan wydawniczy blackberry system os 10 smartfon wersja dev prezentacja

Na sam koniec firma RIM zaserwuje nam na przełomie III i IV kw. urządzenie noszące kodową nazwę "Naples", na jego temat niestety nie dysponujemy obecnie żądnymi informacjami.

rim plan wydawniczy blackberry paleta produktów playbook os

Trzeba przyznać, że firma RIM próbuje stanąć na nogi i jak widać ostatni okres ostro przepracowała, starając się przygotować kilka nowości, wyposażonych w nowy, dobrze oceniany system, który ma być połączeniem najlepszych funkcji zarówno PlayBook OS jak i alternatywnych systemów jak Android czy też MeeGo.


Więcej o smartfonach i telefonach:

Źródło: TechSpot, BlackBerryOS, hardwarecanukcks, engadget

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Wyciekły ... taaak:) Ratują się i pokazują, że coś chcą ze sobą jeszcze zrobić, dają nadzieję inwestorom po prostu;)
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Zawsze traktowałem RIM, jako ciekawostkę na rynku mobilnym, ale szkoda by było, jakby ta firma upadła :(
   • avatar
    wstrzasmen
    1
    ja mam od8 lat firmowy telfon BB niedawno wymieniony na Bold 9900 i mimo ze dostepne byly wszystkie smartfony przezs firme te htc, applce, samsung itd. to wzialem bolda 9900

    mi sa jakies gry i zabawki niepotrzebne tylko porzadnie wykonany swietny telefon z emailem firmowym
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     very interesting