• benchmark.pl
 • Mobile
 • Następca 8-rdzeniowego układu Samsung Exynos 5 Octa już w tym tygodniu
Mobile

Następca 8-rdzeniowego układu Samsung Exynos 5 Octa już w tym tygodniu

przeczytasz w 1 min.

Najnowszy układ SoC z rodziny Exynos będzie następcą i rozszerzeniem procesora aktualnej generacji – Exynos 5 Octa.

Samsung Exynos 5 Octa procesor wygląd

Firma Samsung za pośrednictwem Twittera zapowiedziała, że już w tym tygodniu światło dzienne ujrzy nowa wersja ośmiordzeniowego układu mobilnego Exynos 5 Octa.

Zgodnie z zamieszczonymi na platformie informacjami, najnowszy układ SoC z rodziny Exynos będzie następcą i rozszerzeniem procesora aktualnej generacji – Exynos 5 Octa. Ten ośmiordzeniowy układ znalazł się w międzynarodowej wersji smartfona Galaxy S4. Jego następca z kolei może trafić do Galaxy Note III, jednak na oficjalne potwierdzenie tej informacji przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Nie wiadomo jednak jak długo. Oddział Samsung Exynos informuje bowiem jedynie, że prezentacja procesora odbędzie się w tym tygodniu. Więcej szczegółów poznamy najprawdopodobniej właśnie podczas pokazu. Mówi się jednak, że wykorzystane typy rdzeni się nie zmienią, lecz ich taktowanie zostanie zwiększone.

Samsung Exynos 5 Octa procesor nowy

Przypomnijmy też, że aktualny procesor Samsung Exynos 5 Octa charakteryzuje się architekturą ARM big.LITTLE, która umożliwia jednoczesne wykorzystanie maksymalnie czterech rdzeni. W zależności od wykonywanych przez użytkownika czynności – są to albo wydajne rdzenie Cortex A15, albo Cortex A7, które mają za zadanie zmaksymalizowanie długości czasu pracy na jednym naładowaniu.

Źródło: VR-Zone

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  8 jajek...T_T Nawet na PC 8 rdzenie jest "wykorzystywane" tylko w określonych zadaniach.

  Podarowali by sobie ten wyścig na jajka, a skupili się wytrzymałości baterii - marzenia ściętej głowy :/
  • avatar
   luq529
   5
   Albo mi się wydaję, albo te rdzenie A7 są w ogóle nie potrzebne. Przecież np. jeżeli nie potrzebujemy dużej wydajności to aktywny może być tylko jeden rdzeń A15(Hotplug). Dla mnie dodatkowe rdzenie A7 sztucznie podwyższają cenę. Są może jakieś testy dotyczące energooszczędności?
   • avatar
    jkbrenna
    2
    Moze ktos z panow , ktory sie na programowaniu lepiejj od wiekszosci z nas zna, nam wyjasni w jaki sposob mozna te wszyustkie rdzenie optymalnie wykorzystac...

    PS. Na poczatkach NC, pewne kontorle doszly do 8 CPU-Z80 aby ich prace zapewnic, potem sie przeszlo na dwa , jed3en Motorola M 68008 i TI nie pamietam jaki...teraz zawsze dwa sie ma...
    • avatar
     K.L.F
     -3
     Smartfony lepsze od (niektórych) PC.Jeszcze niech popracują nad grafiką i pc będzie tylko lub w większości wypadków do testów programów i sprzętu.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      > architekturą ARM big.LITTLE, która umożliwia jednoczesne wykorzystanie maksymalnie czterech rdzeni

      To akurat nie jest prawda. Można wykorzystywać 8 rdzenie na raz.

      To implementacja Samsunga zakłada używanie tylko 4 na raz.
      A i tak zmodowane wersje działają z 8 rdzeniami.