Projektory

To nie wentylator, to projektor Freestyle, wyświetli obraz do 100 cali

przeczytasz w 2 min.

Nawet 100-calowy obraz, gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz. Rozrywka w dużym formacie na każde zawołanie. To właśnie The Freestyle – przenośny projektor, którym firma Samsung pochwaliła się podczas targów CES 2022.

The Freestyle. Samsung przedstawia przenośny projektor

Samsung zdaje się wychodzić z założenia, że każdy kawałek ściany jest dobry, by oglądać na nim filmy i seriale. Najlepiej będzie oczywiście rzucić obraz (o rozdzielczości Full HD) na białą ścianę, ale jeśli akurat masz kolorową, to The Freestyle też sobie z tym poradzi, odpowiednio modyfikując parametry. 

Możesz też wyświetlać wideo na suficie, a i wyjście z domu wchodzi w grę. Podłącz powerbank i ciesz się tymi samymi możliwościami w ogrodzie, na działce czy… gdziekolwiek cię nogi poniosą (i o ile tylko jasność 550 lumenów okaże się w tym miejscu wystarczająca). Nie bez znaczenia jest także to, że The Freestyle waży jedynie 830 gramów

Samsung The Freestyle

Wyposażony w obrotową konstrukcją The Freestyle może mieć obiektyw skierowany pod dowolnym kątem (w zakresie 180 stopni). Projektor ma też zaawansowane funkcje automatycznej korekcji, dzięki czemu jest w stanie szybko i samodzielnie dostosować ekran pod każdym kątem. Tak wyświetlany obraz możesz również przesuwać oraz pomniejszać i powiększać, uzyskując w ten sposób przekątną sięgającą nawet 100 cali. Wisienką na torcie są głośniki z 360-stopniowym rozprowadzaniem dźwięku i podwójnym radiatorem pasywnym. 

Rozrywka na twoich zasadach. W każdym znaczeniu

Rozrywka na twoich zasadach oznacza także, że The Freestyle oddaje ci możliwość bezproblemowego oglądania treści różnego rodzaju. Możesz przesłać materiały ze smartfona, ale wcale nie musisz tego robić. Projektor ma na pokładzie także system Smart TV, pozwalając ci na korzystanie z takich aplikacji jak Netflix czy HBO GO – wystarczy połączenie z Internetem. Oprócz tego urządzenie może jeszcze wyświetlać nastrojowe oświetlenie albo inne efekty wizualne. Poznaj jego możliwości, oglądając poniższy spot… 

Jeszcze w tym roku The Freestyle dołączy do projektora The Premiere (stworzonego z myślą o zastosowaniu w kinie domowym i wywiązującego się z tego zadania bez zarzutu). Jedyną przeszkodą na drodze do szerszej popularności – zresztą podobnie jak we wspomnianym The Premiere – może być cena. Ta wyniesie około 900 dolarów

Źródło: Samsung, CNET

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  2
  > ... Nawet 100-calowy obraz, gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz.
  > ... (i o ile tylko jasność 550 lumenów okaże się w tym miejscu wystarczająca)
  Znaczy, że jednak nie gdziekolwiek.

  > The Freestyle może mieć obiektyw skierowany pod dowolnym kątem (w zakresie 180 stopni)
  Znaczy nie pod dowolnym.

  Zraz, zaraz. Skądś to znamy. Pewien znany producent samochodów reklamował je hasłem typu:
  Twój samochód może być w dowolnym kolorze, pod warunkiem że będzie to czarny....
  • avatar
   Alfred
   2
   No fajne, tylko gdyby cena była tak o połowę niższa. A najlepiej 300-400$.
   • avatar
    gofish
    1
    Z tego co widać gama możliwych ustawień jest szeroka wiec mobilność na duży plus. Cena do zaakceptowania jeśli jeszcze dołożyli by wbudowany tuner DVB T2 i możliwość uzyskania przekątnej do 200 cali bo te 100 jak na projektor wydaje mi się trochę mało i bardziej kojarzy mi się z TV, ale to moje subiektywne odczucie.
    • avatar
     deseczka
     1
     O dokładnie czegoś takiego będę potrzebował za jakiś czas. Dla kogoś kto nie chce mieć TV i ogląda jeden film na tydzień, idealne.
     • avatar
      dzejsonista
      0
      chętnie zobacze jak to wygląda w testach..... tzn ja już wiem jak xD