Smartfony

Smartfony Xiaomi oficjalnie w Polsce?

przeczytasz w 1 min.

Mówiono o tym już jakiś czas temu, ale dopiero teraz wszystko dojść ma do skutku.

Wybrane smartfony z logo Xiaomi są wprawdzie dostępne w Polsce, ale chiński producent na oficjalny debiut na naszym rynku jeszcze się nie zdecydował. Wkrótce się to zmieni?

Informacje sugerujące taki obrót spraw pojawiły się już kilka miesięcy temu, ale wtedy ostatecznie zawitała do polski marka Xiaoyi skupiająca się na o kamerach internetowychkamerach sportowych. Tym razem wszystko dotyczy już jednak samego Xiaomi.

Informacje pochodzą, jak to zwykle w tego typu sytuacjach bywa, od anonimowego informatora. Sprawę jako pierwszy poruszył portal komórkomania, aczkolwiek rewelacje te zaczynają potwierdzać również inne źródła. Dystrybucja ruszyć ma jesienią, smartfony trafić mają do przynajmniej jednej z dużych sieci sklepów, a serwis gwarancyjny zlokalizowany będzie podobno we Wrocławiu.

Kłoci się to z powtarzanymi od dawna informacjami na temat zakazu sprzedaży smartfonów Xiaomi na terenie Unii Europejskiej. Zanosi się zatem na to, że chiński producent stara się jakoś tę kwestię rozwiązać.

Źródło: dotdashes, komórkomania

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  O i MI4C na zdjęciu news-a dodatkowo "podgrzewa" atmosferę :)
  A tak na poważnie to telefon 9/10 :)
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Ale jeżeli Xiaomi miałoby wejść do Polski / Europy, to by musieli odblokować pasma 800 MHz, których chyba żaden telefon od Xiaomi nie ma.
   • avatar
    KMyL13
    1
    http://promotion.geekbuying.com/promotion/top_mobile_brand_sale

    BTW wielka wyprzedaż na geekbuying gdzie np Xiaomi Mi5 za 285$. Są jeszcze oprócz smartfonów od Xiaomi modele od LeEco i Lenovo, a niedługo także od Meizu, także jest w czym wybierać
    Jak zdążycie :P
    • avatar
     mastah84
     -3
     Xiaomi wchodzi do Polski, bo to biedny kraj w porównaniu z tzw. "zachodem". Z jednej strony niby fajnie, że będzie oficjalny nowy gracz na Polskim rynku, a z drugiej pozostaje smuteczek...
     • avatar
      k3m0t
      -6
      Lepiej żeby nie był w PL, cena podatków itd wzrośnie do cen szajsungów, sroniaczy