Gadżety

Sony zamieni każde okulary w inteligentny gadżet

przeczytasz w 1 min.

Jej SmartEyeglass Attach to moduł kamery z wyświetlaczem, który będzie mógł być zamontowany na zwykłych, używanych na co dzień okularach.

Sony SmartEyeglass Attach wygląd

Google Glass mogą się podobać lub nie podobać. Firma Sony postanowiła stworzyć rozwiązanie, które wyeliminuje ten problem. Jej SmartEyeglass Attach to moduł kamery z wyświetlaczem, który będzie mógł być zamontowany na zwykłych, używanych na co dzień okularach.

Sony SmartEyeglass Attach to gadżet, który w prosty sposób może zamienić okulary korekcyjne, „zerówki”, przeciwsłoneczne oraz gogle w inteligentne urządzenie ubieralne, oferując tym samym użytkownikowi rzeczywistość rozszerzoną. Kompaktowe wymiary i nieduża waga (około 40 gramów) gwarantować mają brak problemów z mocowaniem.

Gadżet firmy Sony został wyposażony w malutki (0,23 cala), kolorowy wyświetlacz typu OLED, który cechować ma się dobrą widocznością nawet przy dużym nasłonecznieniu oraz pokrywaniem całej przestrzeni barw sRGB. Informacje wizualne wyświetlane są w rozdzielczości 640 x 400 pikseli, w nienarzucającej się ramce po prawej stronie, dzięki czemu pole widzenia ludzkiego oka pozostaje nieograniczone.

Sony SmartEyeglass Attach OLED

W kompaktowej obudowie SmartEyeglass Attach firma Sony – jak zapewnia – zmieściła miniaturową jednostkę, charakteryzującą się wydajnością „równą topowej klasy smartfonom”. To właśnie z tymi ostatnimi, bezprzewodowo, łączyć będą się „okulary”, aby zapewnić dostęp do dodatkowych informacji i danych.

Sony SmartEyeglass Attach gadżet

Zastosowanie urządzenia Sony SmartEyeglass Attach może być bardzo szerokie, a udostępniona platforma deweloperska daje nadzieję na różnorodność dostępnych aplikacji. Gadżet może nie tylko powiadamiać o wiadomościach i połączeniach, ale też pomagać podczas uprawiania sportu czy pełnić funkcję „osobistego asystenta”.

Sony SmartEyeglass Attach przykłady

Pierwsza prezentacja Sony SmartEyeglass Attach odbędzie się podczas targów CES 2015 w Las Vegas. Tam też poznamy więcej szczegółów na temat tego urządzenia. Co ciekawe – masowa produkcja modułu wystartować ma jeszcze w tym samym roku.

Źródło: Sony

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tabalan
  13
  No, i coś takiego to rozumiem. Jeżeli dodadzą do tego dobry czas pracy na baterii (aby tą wycieczkę rowerową spokojnie przetrwał) oraz porządne wsparcie (a właściwie ułatwić i promować pisanie aplikacji pod ten moduł) to może to być ciekawe urządzenie, na 100% lepsze od Google Glass.
  • avatar
   RaV1298
   2
   Wydaje mi się, że taki wyświetlacz będzie miał bardzo negatywny wpływ na ludzkie oko. Jak soczewka ma dostosować ostrość do normalnego widzenia i do tego ekranu na raz? No chyba, że to jaka specjalna technologia.
   • avatar
    mpsk2
    1
    W końcu, prawdziwa minimapa.
    • avatar
     Gofru
     0
     Jak zmniejszą to wielkie coś na czym jest kamerka (nie wygląda to zbyt fajnie, już na pewno nie przy "smukłych" okularach) i cena nie będzie przesadzona, to może być to całkiem ciekawe :)