Konsole do gier

Nie kupiłeś jeszcze PlayStation 5? To najważniejsza informacja od dwóch lat

przeczytasz w 2 min.

Sony zapewnia, że nadchodzi kres problemów z dostępnością PlayStation 5. Czy w związku z tym można spodziewać się normalnych cen?

Sony zwiększa dostawy PlayStation 5

Zapewne przynajmniej niektórzy pamiętają, jak wyglądała polska premiera PlayStation 5. Chętni na nową konsolę Sony musieli toczyć ciężkie boje, a i tak nie dawało to gwarancji powodzenia, często kończyło się rozczarowaniem. Co najgorsze, wiele kolejnych miesięcy nie przyniosło poprawy sytuacji, jedyne czego doczekaliśmy to wzrost początkowych cen. Doszło do tego, że zaczęły one szokować nawet fanów Sony.

W końcu będzie lepiej? Jest światełko w tunelu, ponieważ Sony ponownie potwierdziło, że wraz z 2023 rokiem znacząco zwiększa dostawy PlayStation 5 do sklepów. Możliwe zatem, że dwa lata po premierze w końcu każdy będzie mógł sięgnąć po wymarzoną konsolę.

„Do wszystkich naszych fanów: dziękujemy za cierpliwość podczas radzenia sobie z bezprecedensowym popytem na konsolę PS5 w obliczu globalnych wyzwań. Jeśli chcesz kupić konsolę PS5, znalezienie jej u sprzedawców detalicznych na całym świecie powinno być teraz znacznie łatwiejsze.”

30 mln sprzedanych konsol PlayStation 5 i nowa kampania reklamowa

Jednocześnie Sony podało, że w rękach graczy znalazło się do tej pory 30 mln konsol PlayStation 5. To dobry wynik, który gdyby nie wspomniane problemy z dostępnością byłby zapewne znacznie lepszy.

Czasu na podciągnięcie go jest jednak jeszcze dużo. A skoro ma poprawić się dostępność, nie dziwi zapowiedź startu nowej kampanii - Live from PS5. Została zainspirowana najlepszymi grami dostępnymi dostępnymi na PlayStation 5, poza spotami gracze mają spodziewać się też „wyjątkowych aktywności”. Jedną z nich można już spotkać na ulicach Londynu.

Przygotowano nawet specjalną stronę internetową poświęconą Live from PS5, gdzie powinny pojawiać się najważniejsze informacje.

Macie już PlayStation 5 u siebie?

Źródło: sony

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  11
  Jeśli cena wersji z napędem będzie 2599 to sprzedadzą się jeszcze miliony. Taka cena była w oficjalnym sklepie playstation pod koniec sierpnia 2022. To była cena po pierwszej podwyżce.
  • avatar
   gofish
   5
   Dla mnie to niewiele zmienia bo i tak czekam na wersję PRO
   • avatar
    Fiwyy
    4
    a w pewnym januszowym sklepie z owocami w nazwie cena bez dołączonych gier wynosi ponad 3800.
    z tego powodu nic juz u nich nigdy nie kupię
    • avatar
     030366
     2
     Skoro jest to najważniejsza informacja od dwóch lat, to ja ogłaszam wszem i wobec, że jeszcze PS5 nie kupiłem. I przez następne dwa lata też nie planuję kupować. Dziękuję za uwagę ;)
     • avatar
      kabanosek
      1
      PS5 to czysty scam, gdzie to 120 fpsów jak spiderman na raytracingu ma ledwo 30 xD Grając w cyberpunka na trybie wydajność często spada do 15-20 przy akcji, przy łażeniu nie zauważyłem spadków.
      • avatar
       pawluto
       0
       Tylko w mediach jest problem z dostępnością PS5 a potem wchodzimy do sklepu i problem znika...
       Bez problemu można kupić PS5 conajmniej od roku.
       • avatar
        Kasuja Wpisy Automatem
        0
        Sony może podziękować Microsoftowi że jest taki nijaki, i że ubił swojego konia technologicznego czyli Kinnecta. Zabił go ceną.