Telewizory

Spotify ląduje na telewizorach z Androidem

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
2 komentarze Dyskutuj z nami

Aplikacja do odtwarzania muzyki na dużym ekranie dostępna jest dla posiadaczy kont Spotify Premium i Spotify Free

Mamy dobrą wiadomość dla… pewnie dla wielu z was. Trochę to trwało, ale wreszcie udało się wszystko dograć i oficjalnie aplikacja Spotify dotarła na telewizory (i przystawki) z systemem Android TV.

System Android TV jest popularny – w swoich telewizorach wykorzystują go między innymi SonyPhilips, a w przystawkach Smart TV – naprawdę spora liczba producentów. Na uwagę zasługuje on głównie ze względu na funkcjonalność i intuicyjność znaną choćby ze smartfonów i tabletów oraz  niezwykle bogatą ofertę aplikacji. Teraz dołączyło do nich Spotify.

Aplikacja Spotify na Android TV dostępna jest zarówno dla abonentów (Spotify Premium), jak i tych, którzy słuchają muzyki za darmo (Spotify Free). Użytkownicy mogą pobrać ją na swoje urządzenia już teraz – jedynym wymogiem jest posiadanie sprzętu z systemem Android TV w wersji 5.0 lub nowszej.

Spotify na Android TV jest dokładnie tym, czego moglibyśmy się spodziewać po tego typu aplikacji. Jedyne, co warto tutaj podkreślić, to fakt, że sterowanie nią możliwe jest zarówno za pośrednictwem pilota, jak i aplikacji mobilnej, poprzez usługę Spotify Connect. Jeśli chcecie ją sprawdzić, udajcie się na Google Play.

Źródło: Engadget

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  Ten sam android w tych telewizorach to totalna porażka ;)
  Ostatnio zmieniałem telewizor, jak zobaczyłem jak ten android działa to aż się za głowę złapałem, wiesza się, sam wyłącza sam włącza, aplikację to samo. Niech najpierw zrobią tak by ten android w miarę dobrze działał.
  1
 • avatar
  HomeAudio
  Mam Soniaka 65" 4K na androidzie - nic się nie wiesza, nic nie restartuje, wszystko działa płynnie (poza grami których nie sprawdzałem). Na TV... prawie w ogóle nie oglądam TV :D Głównie korzystam z YouTuba, Netflixa i innych podobnych aplikacji z treściami multimedialnymi ;) Miła wiadomość że teraz i Spotify zawitał na tą platformę.
  1