Mobile

Sieć 3G zniknie z T-Mobile szybciej niż zakładano

przeczytasz w 1 min.

Harmonogram dezaktywacji sieci 3G w T-Mobile uległ zmianie. Kiedy mieszkańcy poszczególnych regionów Polski mogą spodziewać się wyłączeń?

T-Mobile wyłączy 3G szybciej niż planowano

We wrześniu ubiegłego roku T-Mobile ogłosił rozpoczęcie procesu wyłączania sieci 3G. Sam fakt takiego posunięcia raczej nikogo nie zdziwił - wielu innych operatorów także zaczyna realizować podobne działania. Wyłączenie 3G ma pozwolić na zwolnienie częstotliwości z zakresu 900 Mhz, a co za tym idzie - wykorzystania ich do szybszych połączeń w ramach technologii 4G/LTE i 5G.

Zgodnie z ówczesnym harmonogramem, cały proces w T-Mobile miał się zakończyć do końca listopada 2023 roku. Jak się jednak okazuje, firma zmieniła swoje plany i wyłączenie 3G nastąpi znacznie szybciej.

Nowy harmonogram wyłączania sieci 3G w T-Mobile

Nowy harmonogram wyłączenia 3G w T-Mobile

Sieci 3G nie ma już w okolicach Ciechanowa, Sieradza oraz Piotrkowa Trybunalskiego. W tym miesiącu zostanie wyłączona w kolejnych rejonach - Rybnika, Suwałk i Skierniewic, a także na Podkarpaciu. Później sieć 3G znacznie znikać coraz szybciej:

 • luty 2023: okolice Elbląga, Olsztyna, Ełku, Piły, Leszna, Legnicy, Opola, Częstochowy, Katowic, Białej Podlaskiej, Chełma, Zamościa, Łodzi, Płocka, Włocławka;
 • marzec 2023: okolice Gdańska, Słupska, Koszalina, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Wałbrzycha, Kalisza, Konina, Łomży, Lublina, Kielc, Rzeszowa, Krakowa, Bielsko-Białej, Nowego Sącza;
 • kwiecień 2023: okolice Bydgoszczy, Torunia, Poznania, Jeleniej Góry, Wrocławia, Ostrołęki, Białegostoku, Siedlec, Warszawy.

Dokładne daty wyłączeń dla poszczególnych gmin lub powiatów można sprawdzić na stronie T-Mobile z harmonogramem.

Źródło: T-Mobile

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piterk2006
  3
  To nie wyłączenie tylko migracja na 5g. Ja zawsze wszędzie używam 3g bo prędkość jest wystarczająca do netu i yt 480p, zasięg jest zadowalający, a zużycie baterii niższe. Gdziekolwiek przełączam się na 4g to mam gówniany zasięg, a telefon poci się odpalając antenę na pełną moc. Mieszkając w dużym mieście. A 5g to jak dziad leśny - ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie?
  • avatar
   Kasuja Wpisy Automatem
   2
   akurat z 3G nie ma problemu, bo to było mało używane z powodu wysokich kosztów dla klienta końcowego. jest też mało urządzeń. ale z wyłączeniem 2G to już będzie dużo trudniej. 4G czyli LTE też jest nie do wyłączenia, obecnie to podstawa transmisji bezprzewodowej. W tym kontekście, przyjmując te same częstotliwości, 5G nie jest ani odrobinę lepsze.
   • avatar
    europolitan
    0
    Ciekawe, że 3G w Lubelskim gdzie jest wodnej wsi jak miast wyłączają szybciej niż w Warszawie gdzie już jest nawet 5G dosyć dobry zasięg.
    Play ma dużo lepszy zasięg jak T-Mobile w Białej Podlaskiej.