Aplikacje mobilne

Telegram wykorzystuje swoje 5 minut i ułatwia przesiadkę z WhatsApp

przeczytasz w 1 min.

Telegram rośnie w siłę, przede wszystkim kosztem WhatsApp. Twórcy komunikatora mocno starają się by ten trend nadal trwał.

Telegram pozwala już na łatwe przenoszenie historii czatu z WhatsApp

Telegram, czyli jeden z najlepiej ocenianych darmowych komunikatorów internetowych, wzbogacił się o nowe funkcje. Jedna z nich, ta która wydaje się najważniejsza, ma zachęcić do aplikacji kolejnych użytkowników i wydaje się, że założenia twórców mogą się spełnić. Wprowadzono bowiem opcję łatwego importu historii rozmów z innych aplikacji - Line, KakaoTalk i WhatsApp.

„Od dziś każdy może przenieść historię swoich czatów – łącznie z filmami i dokumentami – do Telegrama z aplikacji takich jak WhatsApp, Line i KakaoTalk. Działa to zarówno w przypadku prywatnych czatów, jak i grupowych.”

Działa ona i na iOS i na Androidzie, w obydwu przypadkach należy skorzystać z zakładki Eksportuj czat, a następnie wybrać Telegram jako źródło docelowe. Cały proces jest naprawdę prosty. Możecie przyjrzeć mu się zresztą na poniższym filmiku.

Funkcja pojawia się w idealnym momencie, a nie jest jedyną nowością

W ostatnich tygodniach rekordy popularności bije nie tylko Signal, ale też właśnie Telegram. Twórcy pochwalili się, że w styczniu do ich społeczności dołączyło ponad 100 milionów nowych użytkowników. W przypadku obydwu aplikacji jest to pokłosie poszukiwania komunikatora zapewniającego więcej prywatności oraz tego, że na kontrowersyjne zmiany w swojej polityce prywatności zdecydował się wspomniany WhatsApp.

Nie da się ukryć, że możliwość łatwego przenoszenia historii czatu może zachęcić kolejnych użytkowników. Twórcy idą zatem za ciosem i widzą szansę na to, że Telegram stanie się jeszcze popularniejszy. Nowości w ostatniej aktualizacji jest zresztą więcej. Wprowadzono też między innymi ulepszone czaty głosowe, poprawiono odtwarzacz muzyki, a poza tym dodano nowe naklejki powitalne i animacje.

Korzystacie z tego komunikatora? Jak go oceniacie?

Źródło: Telegram

Warto zobaczyć również:

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ad_Lou
  0
  nie korzystam już, ale generalnie bardzo dobrze wspominam korzystanie z tej aplikacji i jej obsługę
  • avatar
   zbiszu
   0
   Wybieram tylko to gdzie nie ma cenzury.

   Witaj!

   Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
   Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

   Połącz konto już teraz.

   Zaloguj przez 1Login