Samochody elektryczne

To będzie najtańszy samochód Tesli. Powstanie tuż obok nas

przeczytasz w 1 min.

Tesla przygotowuje się do premiery. Będzie to jej najtańszy model – taki, który będzie można wreszcie nazwać przystępnym cenowo. Okazuje się, że jego produkcja ruszyć ma tuż za naszą granicą.

Samochody elektryczne marki Tesla cieszą się niemałą popularnością, ale ewidentnie brakuje w jej ofercie modelu, który można by nazwać przystępnym cenowo – nawet za „podstawowy” Model 3 trzeba zapłacić ponad 40 tys. euro. W niezbyt odległej przyszłości ma to jednak ulec zmianie. W planach jest wypuszczenie auta, którego cena wyniesie „tylko” 25 tys. euro. Co więcej, może powstać tuż za naszą granicą. 

Nowy, tani samochód Tesla powstanie w Berlinie

Z najnowszych doniesień, którymi dzieli się między innymi redakcja serwisu Electrek, najtańszy samochód marki Tesla ma być produkowany w Gigafabryce w Berlinie. Obecnie w lokalizacji tej powstaje wyłącznie Model Y, czyli relatywnie nieduży SUV, plasujący się pomiędzy Modelem 3 a Modelem X. 

O nowym samochodzie wiadomo na razie niewiele, poza tym, że ma być raczej mniejszy niż większy. W obniżeniu jego ceny pomóc ma także nowoczesny, tańszy system produkcyjny. Zamiast tradycyjnego modelu, w którym całość jest nadbudowywana, będzie istniała możliwość indywidualnej pracy nad poszczególnymi sekcjami pojazdu i składania ich w całość dopiero na ostatnim etapie. 

Nowy model pozwolić ma firmie Tesla rywalizować z konkurencją, która coraz częściej wprowadza do oferty elektryczne samochody przystępne cenowo. Mowa tu zarówno o europejskich, jak i azjatyckich producentach. Wystarczy wspomnieć o takich konstrukcjach jak Volkswagen ID.2, Dacia Spring EV czy Citroen e-C3

Źródło: Electrek

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  2
  zasięg 100km? ładowanie 10h?
  • avatar
   danieloslaw1
   2
   zasieg 100km? łądowanie 10h?
   • avatar
    piomiq
    1
    Czyli powstanie najgorszy szrot jakiego wypuściła firma Muska. Już na te "normalne" użytkownicy narzekają, a co dopiero będzie z tym "cudem".
    • avatar
     Marek1981
     1
     Tani.... kiedyś to było ok 40-50tyś a dziś 70-90tyś złotych. A to coś ile ma kosztować? Z podatkami i innymi badziewiami z 140k?