Drony

Magazyn TIME twierdzi, że nastał czas dronów i postanowił je wykorzystać

przeczytasz w 1 min.

Okładka najnowszego numeru magazynu TIME jest niezwykła, a to dzięki zyskującym popularność bezzałogowym maszynom latającym – dronom.

Szybka ciekawostka na dziś: na okładce najnowszego numeru magazynu TIME widnieje zaproszenie do lektury artykułu, którego tytuł można by przetłumaczyć jako „Czas dronów”. Ta wspomniana okładka jest zresztą ciekawa właśnie ze względu na te latające, bezzałogowe maszyny.

Zdjęcie na okładkę zostało bowiem wykonane właśnie za pomocą drona – to pierwsza taka sytuacja w 95-letniej historii magazynu. A żeby było jeszcze ciekawiej, to na tym zdjęciu widzimy jak 958 świecących dronów Intela tworzy na niebie 100-metrową okładkę z charakterystycznym czerwonym logo TIME i czerwoną obwódką. 

Intel wielokrotnie już chwalił się „świetlnymi pokazami” – najbardziej imponujące było logo Igrzysk Olimpijskich złożone z 1218 dronów, które rozświetliło niebo podczas ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk w Pjongcznagu. Wyglądało to tak:

Intel Igrzyska
Foto: Intel

Niemniej okładka również jest bardzo ciekawa, a więcej na temat realizacji tego projektu możecie dowiedzieć się z poniższego materiału wideo:

Źródło: PetaPixel, Engadget. Foto: TIME

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    NewUnnamedUser
    0
    Chyba niektóre z nich były wyrzutkami, poza tym widziałem tam destabilizację ruchową niektórych osobników ;)