Ciekawostki

Zamawianie transportu towaru jak taxi - Uber Freight wjeżdża do Polski

przeczytasz w 2 min.

Po transporcie osób i dowozie jedzenia Uber postanowił wziąć się za przewóz towarów i uprościć go w taki sam sposób. W Polsce startuje usługa Freight.

Z Uber Freight zamówisz transport towaru tak prosto jak taksówkę

W Uber Freight spedytor potrzebuje jedynie kilku kliknięć, aby zamówić przewoźnika, który dostarczy towar w wyznaczone miejsce, za wyznaczone pieniądze. Jest to tak samo proste jak w przypadku korzystania z podstawowej usługi amerykańskiej firmy czy też z UberEATS. I można liczyć na te same korzyści. 

Dlaczego jakikolwiek spedytor miałby skorzystać z Uber Freight?

Jakie to korzyści? Poza atrakcyjnym (i znanym z góry) cennikiem, są to także nowoczesne formy płatności, maksymalnie uproszczony proces zamówienia, spora liczba dostępnych przewoźników oraz możliwość monitoringu realizacji – innymi słowy: lokalizację ładunku można śledzić w czasie rzeczywistym.

Uber Freight app

Rozwiązanie jest skierowane do przedsiębiorstw każdej wielkości. Przede wszystkim do tych, które obecnie mają problemy z płynnością spowodowane aktualną sytuacją rynkową. W branży panuje bowiem spore rozdrobnienie. Uber Freight ma być obietnicą stabilności i zwiększonej efektywności podczas planowania dostaw i ich realizacji. Tak przynajmniej przedstawiają to przedstawiciele firmy.

Polska jest jednym z pierwszych krajów, do których trafia Uber Freight (po Stanach Zjednoczonych, Holandii i Niemczech). Skąd taki wybór? Właściciele tłumaczą, że był on naturalny ze względu na fakt, że na Starym Kontynencie nasz kraj jest dla firm transportowych drugim rynkiem zbytu w rankingu wielkości, a w sektorze logistycznym pracuje ponad ćwierć miliona osób. 

Nieważne o jaki transport chodzi – masz znaleźć coś w aplikacji Uber

Uruchomienie usługi Freight jest kolejnym krokiem Ubera w kierunku utworzenia jednej platformy do transportu praktycznie każdego typu: od indywidualnego i grupowego przewodu osób w samochodach, przez elektromobilność, czyli rowery i hulajnogi elektryczne na wynajem, następnie dowóz jedzenia i – teraz wreszcie – przewóz towarów. 

Wyraźnie widać, że plany Ubera są bardzo ambitne, a sukces w dotychczasowych sektorach pozwala wierzyć w ich powodzenie. Możemy więc spodziewać się dalszego podkreślania obecności amerykańskiej firmy w naszym kraju. Odpowiedź na pytanie o to, czy to dobrze, zostawiamy już natomiast wam.

Źródło: Uber, d*fusion

Warto zobaczyć również:

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    pawluto
    1
    Firmy transportowe upadną jedna za drugą jak to się upowszechni...!
    Przykre to niestety.