Bezpieczeństwo

Zhakowali VKontakte i wysłali do użytkowników wiadomość o wojnie

przeczytasz w 1 min.

Kłamstwa Rosji na temat wojny mają krótkie nogi. Ostatnio przekonali się o tym użytkownicy platformy VKontakte, którzy otrzymali wiadomość na temat działań agresora w Ukrainie.

Rosyjscy użytkownicy kilka dni temu zostali odcięci od Facebooka, przez co coraz większą popularnością cieszy się VKontakte (to serwis społecznościowy, który można nazwać rosyjskim odpowiednikiem Facebooka). Tak się składa, że postanowili wykorzystać to... hakerzy, którzy przejęli zewnętrzną infrastrukturę do wysyłania wiadomości do użytkowników.

Zhakowali VKontakte - informują o prawdziwym obrazie wojny

O sprawie informuje serwis Niebezpiecznik. Podobno aż 12 milionów użytkowników serwisu VKontakte miała otrzymała wiadomość, która opisuje prawdziwy obraz agresji na Ukrainę – zbrodnie wojenne, niszczenie miast czy ogromne straty rosyjskich wojsk.

Nie wiadomo ilu użytkowników odczytało wiadomość (ani tym bardziej jaką miała ona skuteczność). Jedno jest pewne – taki sposób komunikacji na pewno nie spodobał się władzom, bo informacja po około 10 minutach została skasowana.

Rosjanie oficjalnie nie mogą informować o „dziwnej wiadomości”. Wszystko przez nowe prawo, które przewiduje nawet 15 lat więzienia za "szerzenie dezinformacji" o działaniach wojska.

Źródło: Niebezpiecznik

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dexterr
  8
  Nie spodziewałbym się spektakularnych efektów bo to tak jak by wysłać wiadomość widzowi TVP czy Trwam że PiS to jednak notoryczni kłamcy, nietykalni dla prokuratury i upasają się państwowymi pieniędzmi. Jak procent by się tym przejął i zmienił poglądy? Znikomy.
  • avatar
   Adrianwo
   0
   Putinowi należy się czerwona nota INTERPOL-u!!! Hakerom gratuluję dobrej roboty!!!