Aplikacje mobilne

WhatsApp z dużą zmianą, która może Ci się spodobać!

przeczytasz w 1 min.

Reagowanie na wiadomości emotikonami to funkcja dostępna w większości komunikatorów. Od dziś WhatsApp pozwoli wybrać dowolną spośród ponad 3000 emoji jako reakcję. Wcześniej wybór był ograniczony tylko do 6.

Aż 3500 emoji do wyboru jako reakcja na WhatsApp

Kto z nas nie lubi używać emoji jako reakcji na wiadomości wysyłane za pośrednictwem komunikatorów internetowych? Ta funkcja na dobre zadomowiła się na większości (jeśli już nie wszystkich aplikacjach) i doskonale sprawdza się w swojej roli: pozwala przede wszystkim oszczędzić czas, aby np. wyrazić aprobatę na propozycję przedstawioną w konwersacji, ale też dać znać rozmówcy, że przesłany przez niego film z TikToka jest zabawny… albo wręcz przeciwnie.

W każdym razie - reakcje emoji w komunikatorach to świetna funkcjonalność, która w WhatsApp właśnie została poprawiona. Mark Zuckerberg ogłosił dziś, że w aplikacji będziemy mogli wybrać dowolną emoji jako reakcję na wiadomość.

Kiedy funkcja będzie dostępna i na jakie telefony?

Przynajmniej na jedno z tych pytań mamy zadowalającą odpowiedź. Wybór wszystkich emoji jako reakcji na wiadomość będzie dostępny bez względu na posiadane urządzenie. Funkcja będzie działać zarówno na smartfonach z iOS jak i z Androidem.

Jeśli natomiast chodzi o pojawienie się opcji na Waszych telefonach: jak w przypadku większości takich aktualizacji, zmiana będzie pojawiać się systematycznie u kolejnych użytkowników. Jeśli zatem Wasz rozmówca otrzyma aktualizację przed Tobą, to spokojnie - nikt nie zostanie pominięty. Nowość powinna być dostępna u wszystkich w ciągu najbliższych dni. Będziecie korzystać z tej funkcji? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Źródło: twitter.com @WhatsApp

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rybak
  1
  Widocznie jesteśmy już stary ale nie odróżniam reakcji emoji od emoji. Wcześniej tak samo można było wysłać dowolne emoji w reakcji na dowolną wiadomość - a teraz po wprowadzeniu super nowej funkcji można zrobić dokładnie to samo...
  • avatar
   piomiq
   0
   "WhatsApp z dużą zmianą, która może Ci się spodobać! "
   Pewnie nagle nie przestaną zbierać i przetwarzać danych użytkowników.