Ciekawostki

WhatsApp wreszcie pozwala na Reakcje

przeczytasz w 1 min.

WhatsApp nareszcie doczekał się aktualizacji wprowadzającej Reakcje emoji. Ruszyło jej udostępnianie na wszystkich platformach.

WhatsApp dostaje Reakcje emoji

Trochę to trwało, ale nareszcie są. W aplikacji WhatsApp pojawiły się Reakcje emoji, umożliwiające szybkie wyrażenie opinii na temat wiadomości – podobnie jak ma to miejsce w Messengerze czy Instagramie. Nie jest to może zmieniająca życie funkcja, ale miły dodatek – na pewno tak.

Przy około 2 miliardach użytkowników WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Jest też jednym z ostatnich, które otrzymują Reakcje emoji. W tym tygodniu rusza jednak nareszcie udostępnianie tej funkcji: zarówno w rozwojowej, jak i stabilnej wersji, na systemy Android, iOS, Windows i macOS. 

WhatsApp reakcje

Na początek dostępnych jest sześć reakcji: kciuk w górę, serduszko, płacz ze śmiechu, otwarte usta, smutna buźka oraz złożone ręce. Jak widać, brakuje kciuka w dół czy też buźki przedstawiającej złość. Meta – do której należy WhatsApp – zapowiada jednak, że w przyszłości obsługiwane będą wszystkie emoji (także z innymi kolorami skóry). 

To nie koniec zmian na WhatsAppie

Pomimo olbrzymich pieniędzy stojących za projektem i sporej popularności, WhatsApp zmienia się bardzo powoli – w porównaniu do Messengera czy Telegrama. Wygląda jednak na to, że coś nareszcie ruszyło. Oprócz wprowadzenia Reakcji emoji komunikator doczekał się także dwóch innych zmian: 

 • grupy mogą teraz liczyć nawet 512 członków, 
 • udostępniane pliki mogą „ważyć” nawet 2 GB. 

Dodajmy dla porządku, że w pierwszym przypadku limit został podwojony, w drugim zwiększony aż 20-krotnie. Dodatkowo pojawił się licznik wskazujący czas potrzebny na wczytanie lub pobranie danych. 

Źródło: WhatsApp Blog, Engadet, XDA-developers

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  2
  "WhatsApp wreszcie pozwala na Reakcje"
  Ja jakiś czas temu pozwoliłem sobie na reakcję i wypisałem się z tego inwigilatora
  • avatar
   NiemenCrystal
   1
   Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
   https://niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/