Systemy operacyjne

Co nowego w Windows 10? #1

przeczytasz w 1 min.

Windows 10 wzbogaca się o aktualizację Anniversary Update. Nowości nie brakuje.

Zgodnie z pojawiającymi się już od dłuższego czasu zapewnieniami, Windows 10 wzbogaca się o aktualizację Anniversary Update. Tak dużych paczek nowości i poprawek systemem ten jeszcze wcześniej otrzymywał.

Wraz z debiutem Anniversary Update producent postanowił wystartować z nowym cyklem materiałów wideo - This Week on Windows. Nowe odcinki pojawiać mają się co tydzień, a za ich pośrednictwem przybliżane będą nowości, wydarzenia czy poradniki.

Pierwszy odcinek to oczywiście nawiązanie do Anniversary Update i kilku nowych funkcji wprowadzanych przez tą aktualizację. Microsoft chwali się przede wszystkim Windows Ink - narzędziem, które pozwala na szybkie i łatwe notowanie czy tworzenie szkiców na zrzutach ekranu, co z pewnością najbardziej przyda się w przypadku urządzeń z dotykowymi ekranami i piórkiem. Poza tym padają wzmianki o poprawkach bezpieczeństwa w Windows Defender oraz Windows Hello, rozszerzeniach w przeglądarce Microsoft Edge czy przemodelowanym Windows Store.


Warto dodać, że sam proces wdrażania Anniversary Update rozpoczął się wczoraj. To jednak proces stopniowy, u każdego aktualizacja pojawiać może się w różnym czasie. Wasze komputery ją mają?

Źródło: Windows, digitaltrends

Komentarze

34
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Hello
  6
  No to może by WSPOMNIEĆ o tym że WYŁĄCZONO możliwość WYŁĄCZENIA szpiegowania w wersjach "normalnych" nie Enterprise?
  Albo tak samo WYŁĄCZONO możliwość WYŁĄCZENIA możliwości Microsoftu do DOWOLNEGO instalowania aplikacji REKLAMOWYCH (w tym gier typu pay2win jak Candy Crush) i SZPIEGOWSKICH itp.

  http://www.ghacks.net/2016/07/28/microsoft-removes-policies-windows-10-pro/

  Albo to że nie można już wyłączyć podsłuchującej cię Cortany (wersje angielskie)
  http://www.pcworld.com/article/3100358/windows/you-cant-turn-off-cortana-in-the-windows-10-anniversary-update.html
  • avatar
   Pawlus
   5
   "Tak dużych paczek nowości i poprawek systemem ten jeszcze wcześniej otrzymywał."

   Sugeruje czytać własne arty a nie tylko sprawdzać podkreślenia błędów.
   • avatar
    topiq
    3
    Obydwa kompy w domu już zaktualizowane. Nie podoba się żonie, że w Sticky Notes zabrali możliwość wklejania tekstu z inną czcionką niż domyślna, a po za tym domyślna teraz jest zwykła brzydka jakaś. I te karteczki też jakieś większe źle przeskalowane.
    W robocie prawdopodobnie dopiero 16 sierpnia na zasadzie licencji zbiorczej.
    Niestety co ciekawsze funkcje są uzależnione od Cortany, której w PL nie ma i nie wiadomo czy będzie. Zbyt mocno jest związana z usługami Bing, które też w PL nie są w takim stopniu rozbudowane jak USA czy innych krajach.
    Podsumowując polski oddział MS to z deczko porażka. Cały MS zresztą też...
    • avatar
     Konto usunięte
     3
     Win10 to spyware do tego wyjątkowo bezczelny. Jeszcze kilka lat temu nikt by się na to nie zgodził, teraz doszliśmy do takiego zidiocenia populacji ludzkiej, że większość nie widzi w tym nic złego. Reklama powinna brzmieć: Win10 - szpieg w Twoim komputerze, nie myśl i nie pisz za dużo, wszystko i tak prześlemy do Redmond. W przyszłości odpowiednie trybunały zweryfikują poprawność Twoich myśli
     • avatar
      Kenjiro
      2
      Pierwsza poważna uwaga. Aktualizacja potrzebuje bardzo dużo wolnego miejsca, na tablecie z 17GB wolnego na SSD nie da się wykonać aktualizacji. Ktoś przegiął i to mocno.
      • avatar
       Gameone
       0
       Tia, na desktop PC już jest. Laptop nadal jednak na starszej wersji. Nie podoba mi się usuniecie opisu ikon w Menu Start, same ikonki zostają, i waham się, czy trafie File Explorer czy cos innego xD
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        przez tego anniversary, aktualizacja w insiderze została wstrzymana. pewnie do tego anniversary zrobią fixy i wrzucą insiderom.
        • avatar
         marian73
         0
         Oczywiście po aktualizacji niektóre programy niekompatybilne, np daemon tools. Za aktualizacje niestety trzeba płacić (wersja ultra)
         • avatar
          marian73
          0
          Oczywiście po aktualizacji niektóre programy niekompatybilne, np daemon tools. Za aktualizacje niestety trzeba płacić (wersja ultra)