Systemy operacyjne

Co nowego w Windows 10? #1

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
34 komentarze Dyskutuj z nami

Windows 10 wzbogaca się o aktualizację Anniversary Update. Nowości nie brakuje.

Zgodnie z pojawiającymi się już od dłuższego czasu zapewnieniami, Windows 10 wzbogaca się o aktualizację Anniversary Update. Tak dużych paczek nowości i poprawek systemem ten jeszcze wcześniej otrzymywał.

Wraz z debiutem Anniversary Update producent postanowił wystartować z nowym cyklem materiałów wideo - This Week on Windows. Nowe odcinki pojawiać mają się co tydzień, a za ich pośrednictwem przybliżane będą nowości, wydarzenia czy poradniki.

Pierwszy odcinek to oczywiście nawiązanie do Anniversary Update i kilku nowych funkcji wprowadzanych przez tą aktualizację. Microsoft chwali się przede wszystkim Windows Ink - narzędziem, które pozwala na szybkie i łatwe notowanie czy tworzenie szkiców na zrzutach ekranu, co z pewnością najbardziej przyda się w przypadku urządzeń z dotykowymi ekranami i piórkiem. Poza tym padają wzmianki o poprawkach bezpieczeństwa w Windows Defender oraz Windows Hello, rozszerzeniach w przeglądarce Microsoft Edge czy przemodelowanym Windows Store.


Warto dodać, że sam proces wdrażania Anniversary Update rozpoczął się wczoraj. To jednak proces stopniowy, u każdego aktualizacja pojawiać może się w różnym czasie. Wasze komputery ją mają?

Źródło: Windows, digitaltrends

marketplace

Komentarze

34
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Hello
  No to może by WSPOMNIEĆ o tym że WYŁĄCZONO możliwość WYŁĄCZENIA szpiegowania w wersjach "normalnych" nie Enterprise?
  Albo tak samo WYŁĄCZONO możliwość WYŁĄCZENIA możliwości Microsoftu do DOWOLNEGO instalowania aplikacji REKLAMOWYCH (w tym gier typu pay2win jak Candy Crush) i SZPIEGOWSKICH itp.

  http://www.ghacks.net/2016/07/28/microsoft-removes-policies-windows-10-pro/

  Albo to że nie można już wyłączyć podsłuchującej cię Cortany (wersje angielskie)
  http://www.pcworld.com/article/3100358/windows/you-cant-turn-off-cortana-in-the-windows-10-anniversary-update.html
 • avatar
  Pawlus
  "Tak dużych paczek nowości i poprawek systemem ten jeszcze wcześniej otrzymywał."

  Sugeruje czytać własne arty a nie tylko sprawdzać podkreślenia błędów.
 • avatar
  topiq
  Obydwa kompy w domu już zaktualizowane. Nie podoba się żonie, że w Sticky Notes zabrali możliwość wklejania tekstu z inną czcionką niż domyślna, a po za tym domyślna teraz jest zwykła brzydka jakaś. I te karteczki też jakieś większe źle przeskalowane.
  W robocie prawdopodobnie dopiero 16 sierpnia na zasadzie licencji zbiorczej.
  Niestety co ciekawsze funkcje są uzależnione od Cortany, której w PL nie ma i nie wiadomo czy będzie. Zbyt mocno jest związana z usługami Bing, które też w PL nie są w takim stopniu rozbudowane jak USA czy innych krajach.
  Podsumowując polski oddział MS to z deczko porażka. Cały MS zresztą też...
 • avatar
  Konto usunięte
  Win10 to spyware do tego wyjątkowo bezczelny. Jeszcze kilka lat temu nikt by się na to nie zgodził, teraz doszliśmy do takiego zidiocenia populacji ludzkiej, że większość nie widzi w tym nic złego. Reklama powinna brzmieć: Win10 - szpieg w Twoim komputerze, nie myśl i nie pisz za dużo, wszystko i tak prześlemy do Redmond. W przyszłości odpowiednie trybunały zweryfikują poprawność Twoich myśli
 • avatar
  Kenjiro
  Pierwsza poważna uwaga. Aktualizacja potrzebuje bardzo dużo wolnego miejsca, na tablecie z 17GB wolnego na SSD nie da się wykonać aktualizacji. Ktoś przegiął i to mocno.
 • avatar
  Gameone
  Tia, na desktop PC już jest. Laptop nadal jednak na starszej wersji. Nie podoba mi się usuniecie opisu ikon w Menu Start, same ikonki zostają, i waham się, czy trafie File Explorer czy cos innego xD
 • avatar
  Konto usunięte
  przez tego anniversary, aktualizacja w insiderze została wstrzymana. pewnie do tego anniversary zrobią fixy i wrzucą insiderom.
 • avatar
  marian73
  Oczywiście po aktualizacji niektóre programy niekompatybilne, np daemon tools. Za aktualizacje niestety trzeba płacić (wersja ultra)
 • avatar
  marian73
  Oczywiście po aktualizacji niektóre programy niekompatybilne, np daemon tools. Za aktualizacje niestety trzeba płacić (wersja ultra)