Smartfony

Xperia Z5 i Xperia Z5 Compact okrojone na rynku amerykańskim

przeczytasz w 1 min.

Japoński producent zdecydował się podjąć dość dziwną decyzję i pozbawić smartfonów ważnej funkcjonalności.

Xperia Z5

Trzeba przyznać, że Sony na sporą próbę wystawia cierpliwość mieszkańców Ameryki Północnej. Mimo ogromnej konkurencji na rynku smartfonów wciąż nie zadebiutowały tam modele Xperia Z5 oraz Xperia Z5 Compact. Można przypuszczać, że czekają na ich debiut już tylko najwięksi sympatycy japońskiego producenta, chociaż po najnowszych doniesieniach plany zmienić mogą i oni.

Wszystko wskazuje na to, że wspomniane smartfony pojawią się w Ameryce Północnej w nieco okrojonych wersjach. Wprawdzie zanosi się tylko na jedną, ale całkiem istotną zmianę. Obydwa modele mają być bowiem pozbawione czytnika linii papilarnych, który normalnie zintegrowany jest tutaj z przyciskiem zasilania.

Powody takiej decyzji nie są znane, chociaż może ona dość mocno dziwić, zwłaszcza w kontekście rynku amerykańskiego. Trudno przypuszczać aby mało popularne tam Sony zyskało dzięki temu nowych sympatyków.

Premiera smartfonów Xperia Z5 i Xperia Z5 Compact odbędzie się w Ameryce Północnej w przyszłym miesiącu. U nas dostępne są one już od dłuższego czasu.

Źródło: phonearena, Sony

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  "Pozbawiając telefon ważnej funkcjonalności" to miałem na myśli gorszy ekran, albo aparat, a nie jakiś bzdurny czytnik lini.

  PS. Co ma edycja komentarzy do adblocka?
  • avatar
   Deadlyblonde
   7
   Ich grube palce i tak nie zmieściłyby się na czytniku.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze i patenty.
    • avatar
     mati865
     0
     Pewnie NSA ma z tym coś wspólnego.
     • avatar
      Franz
      0
      Od lat używałem smartfonów Sony (pierwszym z nich był wiele lat temu P800 - mam go w szufladzie do dzisiaj), ale od czasu jak zapoznałem się lepiej z produktami chińskich firm to już premiery Sony interesują mnie coraz mniej, bo za mniejsze pieniądze mogę mieć dużo ciekawsze chińskie produkty.