Technologie i Firma

„Zielone” Apple, czyli iUrządzenia z odzysku - taki jest plan

przeczytasz w 1 min.

Firma Apple zapowiada, że w przyszłości chce produkować swoje urządzenia w stu procentach z materiałów z odzysku.

Apple nie od dziś kreuje się na „zieloną” firmę. Wystarczy wspomnieć o Campus 2 – nowej siedzibie giganta, która w stu procentach ma być zasilana energią z odnawialnych źródeł. Okazuje się jednak, że to dopiero początek.

Przedstawiciele firmy Apple zapowiedzieli, że na „zielone” rozwiązania zamierzają stawiać także podczas tworzenia produktów. Mówiąc krótko: w przyszłości urządzenia tego producenta mają być przygotowywane w stu procentach z materiałów recyklingowanych, czyli – po prostu – z odzysku.

Odnawialne źródła energii bowiem to jedno. Wcale nie mniejszym problemem są coraz większe góry elektrośmieci. Coraz częściej wymieniane urządzenia są później wyrzucane na wysypiska i nie odzyskuje się złota, wolframu czy cyny, które zalegają i mają bardzo niedobry wpływ na środowisko.

Apple zapowiada więc, że chce skończyć z kupowaniem nowo wydobywanych metali i minerałów. Zastąpi je materiałami z odzysku. I choć zapowiedzi te brzmią hucznie, jest coś, co ostudza emocje. A właściwie czegoś nie ma – to konkretne terminy i plany.

Tak czy inaczej jednak takie zapowiedzi należy chwalić i kibicować producentom, którzy postanowią stawiać na „zielone” rozwiązania. Wprawdzie w ograniczaniu rozrastających się stert elektrośmieci mogłoby też pomóc zwiększenie niezawodności sprzętu, ale to już inny temat…

Źródło: Neowin. Foto: congerdesign/Pixabay

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Pewnie chodzi o kasę, jak zawsze.
  Ale może ukochany Apfel chce się zabezpieczyć przed jakimś zagrożeniem które jawi się nad ich księgowym horyzontem?
  Może tak jak z perspektywą braku ropy?

  Ciekawe.