Ciekawostki

ZOOM.ME - podziel się zdjęciami

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
24 komentarze Dyskutuj z nami

Pomysł wydaje się być naprawdę prosty, ale efekt z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom.

ZOOM.ME

Rynek mobilny rozwija się w szybkim tempie. Efektem tego są nie tylko coraz ciekawsze smartfony i tablety, ale również aplikacje i gadżety im dedykowane. Wiele pozytywnych emocji wywołuje obecnie ZOOM.ME - idea, która odmienić może sposób dzielenia się zdjęciami z bliskimi.

Pomysł, na który wpadł Mateusz Kusznierewicz, żeglarski mistrz olimpijski, wydaje się być naprawdę prosty, ale efekt z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom. ZOOM.ME to aplikacja na smartfona (działa na systemie iOS, Android i Windows Phone) oraz tzw. zumka (wyposażona w 7-calowy wyświetlacz IPS LCD i dedykowany system operacyjny oparty na Androidzie 4.2.2), która na pierwszy rzut oka przypominać może tablet lub ramkę do zdjęć.

Jak działa wspomniany zestaw? Wystarczy wykonać zdjęcie i wpisać we wspomnianej aplikacji numer zumki, na której owa fotografia się pojawi. Nie potrzeba jakichkolwiek dodatkowych czynności, a więc zumkę można będzie ustawić nawet u osób kompletnie nie znających się na nowych technologiach. Wysłane zdjęcia wyświetlą się u nich automatycznie, więc pozostanie im tylko cieszyć się widokami. Co więcej, na jedno ZOOM.ME można wysyłać zdjęcia z wielu smartfonów, tak samo, jak z jednego smartfona można wysłać zdjęcia na wiele ZOOM.ME.

"W chwili, którą chcesz się podzielić ze swoimi bliskimi – rodzicami, żoną, mężem, rodzeństwem czy przyjaciółmi, robisz zdjęcie smartfonem. Przez bezpłatną aplikację wysyłasz je bezpośrednio na „ZOOMkę”, które stoją w ich domach. Użytkownik ZOOM.ME nie musi nic robić, zdjęcie wyświetla się automatycznie, a odbiorca może natychmiast poczuć emocje tej niepowtarzalnej, ważnej dla Ciebie chwili. Zdjęcia przesłane na ZOOM.ME stworzą oryginalny, zawsze aktualny album." – Mateusz Kusznierewicz

Zumki oferowane będą od 3 listopada w wersji z Wi-Fi (249 złotych) lub 3G (349 złotych). Chociaż wyposażone zostaną w baterię to działać będą na niej jedynie w momencie przenoszenia gadżetu (np. z półki na kanapę). W czasie normalnej pracy mają być cały czas podłączone do zasilania.

Wydaje się, że mamy tutaj do czynienia z czymś co idealnie nadawać będzie się na prezent dla bliskich. Co sądzicie o ZOOM.ME?

Źródło: ZOOM.ME

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  To nie jest rzecz dla użytkowników smartfonów. To jest coś co możemy postawić u babci w salonie, żeby mogła na bieżąco patrzeć co u nas słychać :P . Innego zastosowania to to nie ma choć to toż jest wątpliwe :P
 • avatar
  piotr8642
  3
  Totalnie bezużyteczne. Czyli teraz tak, mam kupić ramke, podłaczyć ją pod wifi, ktoś musi ściagać aplikacje na smartfona i dopiero może wysyłać zdjęcia. A co jeśli ktos akurat nie siedzi w pokoju z tą ramka bo jest zajęty i co...dopiero zobaczy zdjęcie po paru godzinach. Czyli najlepiej od razu wysłać zdjęcie ze smartfona na smartfon i po problemie. A tak co, mam po paru godzinach obejrzeć zdjęcie na ramce i wesoło dzwonić do kogoś żeby je skomentować ...bezsens. Poza tym jeśli ktoś nie ma wifi to musi kupić karte sim i płacić besensownie najnizszy abonament który sie marnuje w ramce?? Bezsens. Poza tym juz taka ramke wymyślono "Ramka Parrot DF7700 z obsługą MMS" i jakoś świata nie zawojowali.
 • avatar
  dolph
  3
  zmarnowane pieniądze Panie Kusznierewicz :( Tablety i smartfony zabiły ramki kilka lat temu.
 • avatar
  stahu
  2
  Osoby piszące negatywne komentarze, ewidentnie nie są targetem dla tego produktu.
  To jest produkt dla starszych osób, które nie dają sobie rady
  ze smartfonami czy z komputerem. Jakaż radość byłaby dla babci, która budzi się z drzemki, a tu na stole ramka wyświetla nowiutkie zdjęcie wnuka mieszkającego gdzieś daleko. :)

 • avatar
  mardun
  1
  Pomysł fajny, tylko na co to komu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  po co? jest facebook, instagram, snapchat i milion innych rzeczy...
  jak dla mnie bezuzyteczny syf
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Czy to przypadkiem nie jest ten sam facet co wypuścił "rewolucyjną kostkę"? Jakoś nie zauważyłem, żeby pomysł chwycił temu projektowi też nie wróżę świetlanej przyszłości.

  Moje argumenty:
  + osoby nie techniczne nie będą miały problemu z uruchomieniem tego produktu

  - kolejna aplikacja do dzielenia się zdjęciami
  - konfiguracja WiFi przez osobę nie techniczna
  - 3G kolejna karta sim którą trzeba opłacać
  - praca tylko na kablu (by dessign)
  - bardzo mała rozdzielczość ekranu (1024x600)

 • avatar
  malpigwalt
  -1
  Czyli będę musiał babci internet założyć?
  Hmm,w odbyt wsadź sobie ten wynalazek Kusznierewicz!
 • avatar
  hans79
  -1
  k...wa dzielenie się zdjęciami pfff
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  ja ta ramke pojechalem dwa tygodnie temu na wp#$pl nie chce mi sie jeszcze raz tego robic ...
  proponowalem iwioslo , co na bierzaco bedzie pokazywac mi z jaka predkoscia plyne i ile razy machnalem na minute , oczekiwany przyrost masy miesniowej itd itp ....
 • avatar
  Arek9182
  0
  Czyli mms wysłany na 5 lub 6 calowy telefon już nie wystarcza?
  Ile cali ma ekran tej całej zumki?
 • avatar
  miszczu0097
  0
  http://youtu.be/VWC7a-Z-vbc?t=2s

  :D
 • avatar
  dolph
  0
  Widzę wpychają ten badziew gdzie się da... masakra. Czyli twarz robi swoje, nie ważne, że produkt porażka ;///