Laptopy

Wygląd: IdeaPad Y550

przeczytasz w 1 min.

Dzięki wykorzystaniu matryc powyżej 15 cali można mieć pewność, że producent nie szczędził na interfejsach i gniazdach rozszerzeń. Czy faktycznie tak jest? Sprawdźmy to.

Przód IdeaPada Y550 to przełącznik bezprzewodowej karty sieciowej, gniazdo czytnika kart multimedialnych 6-w-1. Do tego dwa gniazda 3,5 mm: słuchawkowe i mikrofonowe, oraz 3 podświetlane na biało wskaźniki statusu zasilania, bezprzewodowej sieci Wi-Fi oraz baterii. Obok znalazło się miejsce na gniazdo CIR służące do zdalnego sterowania. Niestety w testowanym modelu nie mieliśmy okazji przetestować pilota Lenovo.

Na przednim panelu widnieje również logo Dolby Home Theater, które sugeruje, że wewnątrz notebooka kryją się prawdziwe skarby, czyli dobre głośniki.

Gniazdo zasilania nie ma swojego miejsca z tyłu, jak to było w przypadku ThinkPadów czy serii N. Jego miejsce jest teraz po prawej stronie. Jest to dużo lepsze rozwiązanie, ponieważ zapobiega przypadkowemu wyłamaniu wtyczki podczas przechylenia notebooka.

Obok gniazda zasilania wbudowano nagrywarkę płyt DVD DL (dwuwarstwowa), której klapka przy pierwszym użyciu została mi w dłoni. Nie jest to wadą notebooka, niemniej musiałem uważnie przyjrzeć się sposobowi mocowania, a pierwsze próby montażu kończyły się niepowodzeniem. Po chwili klapka znalazła się na swoim miejscu i do końca testów nie było z nią problemów. Zwieńczeniem interfejsów po prawej stronie są 2 i to jedyne 2 porty USB 2.0.

Lewa strona komputera to gniazdo blokady Kensington oraz blisko 7-centymetrowy wylot powietrza. Uzupełnieniem portów jest gniazdo VGA, port HDMI, gniazdo eSATA, a także gigabitowy interfejs sieciowy oraz gniazdo kart ExpressCard 34 mm.

Pod spodem w lewym górnym rogu w chromowanej ramce zamontowano subwoofer. Do kompletu gniazdo baterii, kieszeń twardego dysku, perforowane zaślepki pod którymi znajdują się elementy chłodzenia procesora, gniazda kości pamięci RAM czy też miejsce na montaż karty TV, która nie była elementem wyposażenia testowej konfiguracji Y550.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login